Алгоритм розпізнавання облич орієнтується на світлошкірих людей

352
oneworldidentity.com
Програми Microsoft, IBM, Megvii неправильно визначили стать темношкірих чоловіків (12%) і жінок (35%), але майже не помилилися зі світлошкірими учасниками тесту

Алгоритм розпізнавання облич не завжди коректно спрацьовує в разі різної расової приналежності. Такого висновку в рамках свого дослідження дійшов дослідник медіалабораторіі Массачусетського технологічного інституту (MIT) Джон Буоламвіні.

Майбутнє сьогодні: 5 змін у житті людства під впливом технологій

Буоламвіні зібрав набір даних 1270 людей, у тому числі і політиків, обраних за принципом гендерної рівності. У дослідженні були задіяні три програми розпізнавання облич, розроблені корпорацією Microsoft, IT-компанією IBM і китайським Megvii.

При визначенні статі точність результатів коливалася залежно від кольору шкіри: чим світліше обличчя, тим коректнішим був результат.

www.nytimes.com

Алгоритм неправильно ідентифікував менше 1% чоловіків і 7% жінок з більш світлою шкірою, але помилився зі статтю 12% чоловіків і 35% жінок з більш темною шкірою.

«Загалом чоловіків класифікували більш точно, ніж жінок, так само як і світлошкірих людей з більшою точністю, ніж темношкірих», – уточнив Буоламвіні в своїй доповіді.

Щоб підвищити точність алгоритму, необхідно урізноманітнити набори даних і задіяти зображення людей різних національностей і рас під час розроблення програм, вважає ресурс The Verge. Тільки тоді технологія зможе розпізнавати обличчя незалежно від расової чи гендерної приналежності.

Алгоритм розпізнавання осіб вже використовують китайські поліцейські за допомогою спеціальних сонцезахисних окулярів.

З 2019 року абоненти Mastercard зможуть підтверджувати свої платежі за допомогою біометрії.

 

Джерело: The Verge
Поділитися: