Акціонери Tesla затвердили Маску опціон на акції на $2,6 млрд

131
commons.wikimedia.org
У 2028-му у разі виконання фінплану мільярдер може отримати понад чверть акцій Tesla на суму $55,8 млрд

Акціонери американського виробника електромобілів Tesla затвердили компенсацію для гендиректора компанії мільярдера Ілона Маска у вигляді опціону на акції на суму $2,6 млрд.

Без урахування голосів самого Маска і його брата Кімбала це рішення підтримали 73% акціонерів Tesla.

Виплата компенсації буде розбита на 12 траншів, які Маск отримає в разі реалізації фінансового плану Tesla на найближчі десять років.

Зокрема, до 2028-го ринкова капіталізація виробника електрокарів має збільшитися до $650 млрд. Перший транш гендиректор Tesla отримає, коли компанія подорожчає до $100 млрд, інші – за кожного збільшення капіталізації на $50 млрд.

У четвер, 22 березня, о 18:00 за київським часом акції Tesla торгувалися по $310, а капіталізація компанії становила $52,4 млрд.

Успішний новатор: 6 правил життя Ілона Маска

Компенсація Маска прив’язана до нинішньої вартості цінних паперів Tesla, тому через десять років у його руках може опинитися більше 25% акцій компанії на суму $55,8 млрд.

Потенційно найбільшу компенсацію для керівника в історії публічних компаній США розкритикувала консалтингова компанія Institutional Shareholder Services, яка закликала акціонерів Tesla голосувати проти її затвердження.

Серед противників виплати Маску і суверенний фонд Норвегії (найбільший у світі) з активами понад $1 трлн. Він володіє 0,48% акцій Tesla.

Норвезький фонд хоче, щоб компанії, в які він інвестує, пропонували більш прості й короткострокові плани винагородження керівників.

Нагадаємо, що Ілон Маск на десять років відмовився від зарплати на користь Tesla.

Як ми писали раніше, Tesla заперечує проблеми з виробництвом седана Model 3.

А електрофури Tesla почали їздити дорогами США.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: