Акціонери Facebook вимагають відставки Цукерберга з поста голови ради директорів

281
www.reuters.com
На його місце запропонували найняти незалежного директора

Найбільші акціонери корпорації Facebook вимагають відставки Марка Цукерберга з поста голови ради директорів компанії, повідомив Gizmodo.com.

Акціонер Facebook: Марк Цукерберг повинен піти у відставку

Кілька великих державних інвесторів – казначейства штатів Род-Айленд, Іллінойс, Пенсільванія і Нью-Йорк – вимагають відставки Цукерберга з поста голови ради директорів.

Цукерберг має про що подумати
Цукерберг має про що подумати. www.elakiri.com

На його місце запропонували найняти незалежного керівника відповідно до корпоративних норм США. Сторони вже підписали відповідне прохання.

Згідно з документом 59% компаній рейтингу S&P 1500, на відміну від Цукерберга, розділяють ролі генерального директора компанії і голови ради директорів, щоб забезпечити незалежний контроль корпоративного управління.

На їхню думку, такого контролю потребує і Facebook. Компанія не змогла впоратися «з низкою серйозних суперечок», серед яких – скандал із британською консалтинговою компанією Cambridge Analytica, в якому звинуватили кембриджського психолога, а також передавання даних користувачів китайським компаніям.

Акціонер Facebook і казначей Нью-Йорка Скотт Стрінгер заявив, що компанії необхідна порада директорів, який візьме на себе всі зобов’язання щодо запобігання ризикам – репутаційним, регуляторним і таким, що загрожують демократії.

Як ми вже писали, Facebook передавав персональні дані користувачів 60 виробникам гаджетів.

Поділитися: