Аirbnb: як витратити 10 років на ідею з надувними ліжками

189
K.Fund Media
СЕО Airbnb в Центральній та Східній Европі Андрій Вербицький про те, як оренда житла в різних куточках планети допомагає знайти друзів і заробити грошей

Сервіс короткострокової оренди житла Аirbnb (Air bed and breakfast) відомий по всьому світу. Тут можна знайти що завгодно: від кімнати на даху в центрі Парижа до безлюдного острова посеред океану. А почалося все з того, що 10 років тому на конференції для дизайнерів в Сан-Франциско неможливо було зняти квартиру. І майбутнім співзасновником компанії довелося надути матраци. СЕО компанії в Центральній і Східній Європи Андрій Вербицький виступив 6 лютого в Києві, в UNIT.City. Він розповів про українську гостинність, формулу успішного бізнесу і про те, чому роботи не займуть місце людей в Аirbnb. K.Fund Media записав основні думки спікера.

В Україні щорічне зростання Аirbnb за кількістю нових господарів становить 30%

Українські господарі – просто рок-зірки гостинності! У них завжди дуже високі бали. Я часто подорожую по роботі. Зараз я теж у відрядженні і зупинився в одній з квартир Аirbnb в Києві. Я в житті не бачив такої чистоти навіть в готелях! Жодної плямочки! Зупинятися в готелях і у господарів квартир на Аirbnb – це, звичайно, різний досвід. Це зміна звички. Але це дозволяє краще дізнаватися про людей.

K.Fund Media

Ми їздили у відрядження з колегами з Аirbnb і зупинялися разом в квартирах. З багатьма ми зрештою стали друзями. У мене в житті не було стільки контактів колег в Фейсбуці, як в Аirbnb.

Відомий американський лайф-коуч Тоні Роббінс стверджує, що для створення успішної компанії необхідні три персонажа: Художник, Підприємець і Операційний менеджер. І це дуже складно об’єднати в одній людині. Співзасновники Аirbnb – саме такий випадок. Браян – підприємець. Він продає як божевільний! Джо – чутлива людина. Це він придумав всю цю історію з надувними матрацами. А Нейт – розробник з Гарварда. Цифри, операційне управління – це все його. Вони всі троє дуже наполегливі, працюють разом, просувають компанію незважаючи на всі труднощі. Браяну люди відразу говорили, що ідея Аirbnb – ідіотська і не спрацює. І я сам до кінця не розумію, чому вона все ж спрацювала. Так що, якщо б ці троє не створили Аirbnb, я впевнений, вони створили б щось ще.

Андрій Вербицький: «Не можна просто прийти і стукнути по столу»

Ми приділяємо багато часу і сил освітнім цілям. Ми доносимо цінність компанії як її клієнтам, так і регуляторним органам і місцевій владі. Ми хочемо, щоб люди розуміли, чому компанія існує, кому від цього буде користь. Ми беремо тільки 3% з кожної транзакції. Весь інший дохід йде безпосередньо господареві житла. Ці гроші залишаються в економічній системі міста, витрачаються на їжу, розваги тощо. І це важливо.

K.Fund Media

Ми створюємо співтовариство (community). Особливо на початку, коли система Аirbnb була ще дуже тендітна, ми проводили мітапи, освітні заходи, розповідали про можливості. Ми віримо в співтовариство.

Ми даємо якісь правила, як добре робити, а як – погано, і просто підтримуємо всю цю історію

У деяких країнах це відбувається краще, в деяких – гірше. Але в цілому будувати спільноту на довірі – одна з наших корінних цінностей. Цього складно досягти. Саме тому у нас пішло на це 10 років.

Гостинність – це дуже людяний бізнес. У ньому не можуть працювати тільки роботи. Можливо, в майбутньому Аirbnb запровадить інтерфейс віртуальної реальності. Але повністю все і всіх машини не замінять.

Поділитися: