Airbnb перегляне умови співпраці з користувачами-орендодавцями

193
www.economist.com
Компанія збільшить відповідальність за достовірність інформації про пропоноване житло через посилення тиску міжнародних регуляторів

Американський сервіс короткострокової оренди житла Airbnb перегляне умови співпраці з користувачами-орендодавцями. Компанія збільшить їх відповідальність за достовірність інформації про житло, яке пропонується на сервісі, повідомив генеральний директор компанії Брайан Ческі.

«Десять років тому, коли Airbnb тільки запустився, важко було нести відповідальність за все, що відбувається на платформі. Тепер ми змінили свою точку зору», – повідомив Ческі.

Аirbnb: як витратити 10 років на ідею з надувними ліжками

Причиною такої зміни в політиці стало посилення тиску з боку міжнародних регуляторів. Влада Сан-Франциско, наприклад, вже посилили міські нормативи, зобов’язавши всіх користувачів-орендодавців проходити сувору процедуру реєстрації житла перед розміщенням на Airbnb.

У відповідь на висунуті вимоги Airbnb подав позов, пославшись на статтю, яка знімає з інтернет-компаній всю відповідальність за контент, що розміщується користувачами. Однак сервіс все одно втратив значну частину клієнтів у Сан-Франциско.

«Ми не хочемо повторення історії Сан-Франциско в кожному місті», – зазначив Ческі.

Зараз Airbnb веде аналогічні судові справи з владою Санта-Моніки, Каліфорнії і Майамі. Компанії є чим покрити судові витрати: з кінця 2016 до кінця 2017 року виручка Airbnb зросла на 50%, як повідомив Ческі.

Минулого року заробіток компанії перевищив $2,5 млрд – рекордний $1 млрд заробили в четвертому кварталі.

У 2018-му Airbnb вирішив упоратися з пошуком інвестицій, не виходячи на біржу.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: