AI навчають розпізнавати комах за фото від натуралістів у додатку iNaturalist

259
techcrunch.com
Фотобанк містить понад 859 тис. зображень. Понад 5 тис. видів вручну обвели рамкою для AI

Штучний інтелект (AI) навчають розпізнавати тисячі видів флори і фауни за знімками, зробленими натуралістами-аматорами в додатку iNaturalist, повідомляє TechCrunch. Дослідники обвели кожну комаху рамкою, щоб AI знав, куди «дивитися».

До чого дійшов прогрес: 5 книг про розвиток штучного інтелекту

Розробники iNaturalist у співпраці з дослідниками корпорації Google, Каліфорнійського технологічного інституту і Корнуелського університету створили фотобанк з понад 859 тис. зображень більше 5 тис. видів на основі фотографій, завантажених у додаток iNaturalist.

Розробники використовували понад 1,6 млн фотографій, зроблених користувачами під різними кутами й на різному фоні. Погана якість фотографій і їх різноманітність викликала труднощі для AI при розпізнанні знімків – максимум на 70%.

iNaturalist
techcrunch.com

Фахівці вручну обвели кожного представника флори і фауни рамкою, щоб AI знав, на що звернути увагу. Дослідники внесли в базу лише тих представників флори і фауни, фотографій яких було зроблено щонайменше 20.

Експерти не мають наміру зупинятися на досягнутому. У них у планах збільшити чисельність і поліпшити якість фотобанку, а також розширити інформацію про види – наприклад, додати стать, етап розвитку, середовище проживання тощо.

Нагадаємо, що штучний інтелект від Alibaba подбає про кожну свиню на фермах Tequ.

Вчені MIT створили рибку-робота SoFi для дослідження морської фауни.

Поділитися: