Агрогігант із Сінгапуру приніс технології на плантації какао в джунглях

147
asia.nikkei.com
Olam, світовий експортер какао і горіхів, допомагає тропічним фермерам вдосконалити виробництво

Приблизно так виглядає робочий день співробітника сільськогосподарського конгломерату Olam International з Сінгапуру. Спілкуючись із селянином на плантації какао в Лампунгу, містечку в південній частині острова Суматра (Індонезія), працівник заносить до смартфону відповіді на питання про тип рослин, вік дерев какао, їхню врожайність, а потім фотографує одного з робітників.

Додаток – частина інформаційної системи Olam Farmer Information. Це база даних, у яку за два найближчі роки Olam планує внести дані 500 тис. фермерів у всьому світі. Зараз у системі вже зареєстровано понад 100 тис. фермерів в 21 країні.

Український інвестфонд фінансує створення безпілотників для агробізнесу

Olam виробляє і експортує по всьому світу сільгосппродукцію, включаючи горіхи, каву, какао, бавовну, пальмову олію, спеції, рис, зерно. Конгломерат працює в 62 країнах світу, бізнесу побудовано на закупівлі продуктів у фермерів, їх переробці та постачанні найбільшим корпораціям ринку продуктів – Nestle, Unilever і PepsiCo.

На світовому ринку зернових в Olam серйозні конкуренти: Cargill, Louis Dreyfus і Wilmar International. Разом з тим саме Olam є найбільшим експортером горіхів кешью, какао-бобів, какао-продуктів, мигдалю, сушеної цибулі та часнику, а також утримує друге місце в рейтингу постачальників кави й рису.

Olam робить ставку на обробку масивів даних і штучний інтелект як на головні інструменти підвищення продуктивності в сільському господарстві, а також на поліпшення логістики на всіх етапах ланцюжка від ферм у джунглях до оптових покупців.

Для досягнення цих цілей в компанії розробили систему Olam Farmer (OFIS). Дані кожної ферми завантажуються онлайн і доступні для операцій усім користувачам на місцях. За допомогою OFIS можна вибрати оптимальну схему поставок води на плантацію від найближчого джерела, розрахувати потрібну кількість добрив для конкретної ферми, відзначити відповідні для конкретної місцевості сорти рослин.

Частину рекомендацій автоматично генерує OFIS, частину розробляють агрономи Olam. Компанія періодично поставляє своїм фермерам саджанці, добрива і прищепні матеріали в обмін на сільськогосподарські культури.

Більшість постачальників конгломерату – це селяни Південно-Східної Азії і Африки, з мінімумом фінансування і ускладненим доступом до сучасних знань про аграрні технології. Тому рік тому в Olam стартував грандіозний внутрішній проект «оцифрування» 4,3 млн фермерських господарств. У його межах фермерів запрошують до навчальних центрів і реалізують соціальні програми в далеких районах.

«Це не благодійність», – наголошує віце-президент Olam з корпоративної відповідальності Морей Макліш. Сучасні технології допомагають фермерам «отримати вищу ціну за продукт вищої якості», а це «додає цінності кінцевим продуктам» конгломерату.

Платформа для просування інновацій в агробізнес працює в Києві

Японці підвищили врожайність сої завдяки LED-технології

 

Джерело: Nikkei
Поділитися: