Африканські країни залишилися без інтернету через розрив підводного кабелю

149
www.businessinsider.com
У користувачів Мавританії не було доступу до мережі протягом двох діб

30 березня підводна оптоволоконна магістральна лінія інтернету протяжністю 17 тис. км, що з’єднує уздовж Атлантичного узбережжя 22 держави Європи і Африки від Франції до ПАР, була розірвана.

Це призвело до того, що жителі Мавританії і Сьєрра-Леоне, двох держав на заході Африки, повністю або частково втратили доступ до мережі.

Примарна свобода: чому співробітники Google, Twitter і Facebook відмовляються від інтернету

За даними американської технологічної корпорації Oracle, ця аварія порушила інтернет-з’єднання ще у восьми африканських країнах – Кот-д’Івуарі, Сенегалі, Екваторіальній Гвінеї, Гвінеї, Гвінеї-Бісау, Ліберії, Гамбії і Беніні, також розташованих на західному узбережжі континенту.

Причини розриву кабелю досі не встановлено. Припускають, що до аварії причетний уряд Сьєрра-Леоне, де 31 березня відбувся другий тур президентських виборів.

Магістральні підводні інтернет-лінії Євразії. www.businessinsider.com

Найбільше від розриву кабелю постраждала Мавританія, жителі якої не мали доступу до мережі протягом 48 годин.

Ця аварія продемонструвала надзвичайну вразливість підводних кабелів. За даними форуму Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, на такі кабелі припадає близько 97% міжнародного потоку даних.

Раніше представники військової розвідки Великої Британії і США відзначали постійні пересування суден військово-морського флоту Росії поблизу підводних кабелів.

У 2017 році екс-адмірал ВМС США Джеймс Ставрідіс заявив, що навіть невелика диверсія проти підводної кабельної інфраструктури спровокує серйозні проблеми в економічній і військовій сферах.

У 2013-му трьох дайверів було заарештовано в Єгипті після спроби пошкодити підводні кабелі.

Як ми писали раніше, Vodafone витратить €2 млрд, щоб стати головним інтернет-провайдером у Німеччині.

А влада США дозволила SpaceX будувати мережу супутникового інтернету.

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: