Адміністратори фанатських сторінок Facebook відповідальні за захист даних

692
www.shutterstock.com
Використання платформи соцмережі не звільняє від відповідальності

Власники неофіційних – фанатських – сторінок у Facebook несуть відповідальність за конфіденційність персональних даних користувачів, які відвідали їхню сторінку в соціальній мережі. Такого висновку дійшов Європейський суд.

Усе почалося, коли з’ясувалося, що власник неофіційної сторінки у Facebook, співробітник освітньої компанії з Німеччини, використовував соцмережу, щоб збирати файли cookie з жорстких дисків користувачів.

Ну помилилися: Марк Цукерберг про проблеми конфіденційності Facebook

Орган із захисту даних Німеччини ухвалив рішення деактивувати сторінку, тому що персональні дані збиралися без відома користувачів. У відповідь власник сторінки заявив, що не несе відповідальність за процес збору персональних даних у Facebook, тому будь-які звинувачення необхідно висувати проти самої соцмережі.

«Той факт, що адміністратор фанатської сторінки не використовує платформу Facebook для власної вигоди, не звільняє його від дотримання зобов’язань щодо захисту персональних даних користувачів», – сказано в рішенні Європейського суду.

Адміністратор безпосередньо бере участь у збиранні персональних даних користувачів, адже визначає цільову аудиторію – наприклад, зазначаючи демографічні дані або інформацію про стиль життя або хобі, уточнив орган європейської феміди.

Соцмережа для людей похилого віку: Facebook втрачає популярність серед підлітків.

Facebook змінить політику конфіденційності, щоб уникнути відповідальності.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: