8 фраз, які завзяті працівники хочуть частіше чути від свого боса

784
Shutterstock
Байдуже, керуєте ви лише практикантом чи всім бізнесом, успіх компанії (та й ваш, зрештою) залежить від вашого вміння мотивувати людей навколо

Мотивація починається з комунікації – навички, яку фахівці називають вирішальним фактором успішного лідерства. Ось вісім вкрай необхідних фраз, які найкращі начальники щодня кажуть своїм працівникам.

1

«Я повністю впевнений в тобі»

Керівник, який не вірить у здібності підлеглого й на кожному кроці нав’язує йому прискіпливий менеджмент пригнічує команду. Навіть надзвичайно впевнені люди будуть демотивовані, якщо до них ставитимуться як до дитинки в білому комірці, що лише спинається на ноги.

Так, надати багато свободи важко, але така ціна щасливих та більш вмотивованих працівників

Президент США Теодор Рузвельт якось сказав: «Найкращий керівник – це той, хто має достатньо здорового глузду, щоб обрати людей, які робитимуть те, що йому потрібно, і витримку, щоб не плутатись у них під ногами, поки вони працюють».

2

«Я хочу, щоб ми досягли саме цього»

Виняткових лідерів від посередніх начальників відрізняє їхнє вміння пояснювати свої плани і нагадувати, що монотонна праця – частина значних досягнень. Окреслення чіткого курсу для команди дасть відчуття стабільності й драйву на роботі – отож замість банально роздавати накази, завжди знаходьте час пояснити «чому».

3

«Що наступного разу ми можемо зробити краще?»

Помилки – найкращі вчителі. Немає людини, яка все робить ідеально, тим більше, якщо вона намагається опанувати щось зовсім нове. Навчати людину, що робити далі, аби уникати грубих помилок, – продуктивніше, ніж робити догану.

4

«Я хочу використати твої сильні сторони»

Славетний автор книжок про лідерство Уоррен Бенніс каже: «Забагато компаній вважають, що незамінних немає. Проте це не стосується направду обдарованих особистостей. Їхні таланти – унікальні».

Таких людей не можна примушувати грати ролі, які їм не підходять. Ефективні лідери дозволяють їм виконувати роботу, для якої вони народилися

Заохочуйте унікальність в своїй компанії, ставтеся до людей як до особистостей, і це призведе до чудових результатів.

5

«А що про це думаєш ти?»

Першокласні начальники не дозволяють своєму еґо стати на заваді новому, – вони шукають порад, незалежно від того, яке місце в ієрархії займає людина. Цікавитись думкою працівників – це ще один чудовий спосіб показати, що ви в них вірите та цінуєте їхній внесок.

До того ж, найкращі рішення часто приходять з найменш очікуваних місць

6

«Як я можу підтримати вас більше?»

Запитуйте, над чим підлеглі зараз наполегливо працюють і чим ви можете допомогти, щоб вони досягли успіху.
Шеріл Сендберґ, операційний директор Facebook, каже: «Лідерство – це вміння допомагати людям вдосконалюватись завдяки тому, що ви є поряд, й хист зберігати цей вплив тоді, коли вас поряд немає».

7

«Як матимете запитання – дайте знати»

В житті багатьох людей був принаймні один начальник, якого вони боялися й до якого не пішли б по допомогу. Політика відчинених дверей показує команді, що ви доступні, а також дбаєте про відкриту комунікацію та продуктивність.

Що швидше вони отримають відповіді на свої запитання, то швидше повернуться до виконання нагальних справ

8

«Хороша робота!»

Похвалити працівника набагато дешевше, ніж встановлювати столи для гри в пінг-понг чи спеціальні крісла для відпочинку під час робочого дня. Байдуже, яка зарплатня і привілеї, але співробітники бажають знати, що комусь їхня робота не байдужа. Отож інвестуйте кілька хвилин у заслужену похвалу, – ваша команда це неодмінно оцінить.

Більше про дієву комунікацію із підлеглими можна дізнатися у матеріалі «З посереднього боса у першокласні».

За матеріалами The Muse

Поділитися: