7 ключових змін у майбутньому планети та людства

965
K.Fund Media
Всесвітньо відомий економіст Кьєлл Нордстрем ділиться думками про тренди в економіці та політиці

Професор Стокгольмської школи економіки Кьелл Нордстрем зовсім не схожий на класичного вченого. Проте його бестселери «Бізнес в стилі фанк» та «Караоке-капіталізм» розходяться величезними тиражами, а сам він вважається одним з кращих світових мислителів. 9 листопада Кьелл Нордстрем виступив в Києві на майстер-класі, організованому KA Group. K.Fund Media записав основні ідеї про те, що чекає людство в найближчі 30 років.

1

Людство на порозі найбільшої урбанізації в історії

До 2050 року замість національних держав на планеті залишиться 600 міст, в яких сконцентрується 80-85% населення Землі. У цих містах буде створюватися 90-95% ВВП. Частина території під сучасними населеними пунктами відійде назад природі. Навколо великих урбаністичних утворень будуть з’являтися так звані «junk space» – спорожнілі малонаселені простори.

2

Зміниться і розподіл політичної влади

У великих містах буде створюватися більшість економічних цінностей. Тому міста захочуть брати участь і в прийнятті політичних рішень. Політична влада перейде з національного рівня на місцевий. Мери міст стануть впливовішими.

K.Fund Media

Процес концентрації ресурсів у містах відбувається вже зараз. Наприклад, в Лондоні зосереджено 35% економіки Великобританії, а в Каталонії – 30% економіки Іспанії.

3

Ставлення до людини, як до біоалгоритму

Все, що може бути зведене до послідовності дій, чіткого алгоритму, буде зведено, оцифровано та передано штучному інтелектові. Це торкнеться багатьох професій, в яких присутні одні й ті ж дії: опитування лікарями пацієнтів із однаковими хворобами, юридична робота і т.д. Крім того, все, що може бути оцифровано, буде оцифровано та скопійовано безліч разів практично безкоштовно. У зв’язку із цим вже сьогодні найбільше страждають креативні індустрії: музиканти, письменники, художники вже недоотримують прибуток за старими схемами.

4

Формат сім’ї також зміниться

У великих урбаністичних утвореннях звичайними стануть не класичні сім’ї «чоловік, дружина, діти», а «поодинокі домогосподарства»: один дорослий в окремій квартирі. Можливо, з дітьми до 18 років або тваринами. У деяких країнах під цю тенденцію вже підлаштовуються будівельні компанії. Вони пропонують «гнучкі квартири»: в залежності від кількості людей в сім’ї, квартира може бути одно- або двокімнатною із пересувними стінами.

Джерело: Кьелл Нордстрем

5

Зростання вартості «тихого» знання

Через стрімке зростання обсягу знань та збільшення безкоштовного доступу до них відкрита інформація знецінюється. Але при цьому збільшується цінність «тихого» знання, яке передається від майстра до учня. В окремих містах будуть концентруватися різні види знань.

6

Індивідууми перестануть справлятися самотужки

У зв’язку зі збільшенням обсягу знань все буде створюватися в групах. Наприклад, вже зараз над написанням однієї пісні трудиться 16 осіб: запис інструментів, вокалу, зведення та інші аспекти вимагають фахівців в різних областях знань. Співпрацювати разом будуть змушені не тільки окремі люди, а й компанії в цілому.

K.Fund Media

7

Сільське господарство також зміниться

Людство навчиться виробляти протеїни без участі тварин, а також вирощувати те, що необхідно, всередині міст: на стінах, на дахах і т.д. Це повністю змінить фермерство.

Поділитися: