6 секретів твердості характеру як головної якості для досягнення успіху

6 секретів твердості
Чому шлях до успіху – це марафон, а не спринт: за мотивами книги «Твердість характеру»

Припустимо, у вас є чітке розуміння того, як рухатися вперед, розвиватися і будувати свою кар’єру. Що є запорукою вашого успіху через 10-20 років? Чи існує якийсь «секретний інгредієнт», який його визначає? У науковому середовищі довгі роки тривають дискусії: що є безумовним і головним прогностичним фактором успішності? Спочатку багато практиків менеджменту вважали, що це IQ, потім стали стверджувати, що важливий емоційний інтелект (EI), потім на перше місце поставили соціальний капітал і нетворкінг. Але єдиної думки вони так і не виробили.

Останні дослідження в галузі психології та мотивації, схоже, виявили ще один вирішальний фактор успіху. За новою версією, досягнення в кар’єрі, як і в житті в цілому, приходять не тільки і не стільки завдяки таланту або вродженим здібностям: насамперед важливі твердість характеру і наполегливість у досягненні цілей.

В англійській мові ці якості називають одним гарним словом grit. Цей термін здобув популярність в психології та менеджменті завдяки професору психології Пенсільванського університету Анжелі Лі Дакворт. Їй вдалося переконати академічний світ у тому, що секретний інгредієнт успіху – саме grit, який вона визначає як «пристрасть і наполегливість у досягненні довгострокових цілей».

Grit – це «пристрасть і наполегливість у досягненні довгострокових цілей», – Анжела Лі Дакворт

За такого підходу потрібно жити, сприймаючи життя як марафон, а не як спринт. «Твердість характеру (grit) має бути непохитною. Вона стає невід’ємною частиною вашого майбутнього, день за днем, не на тиждень, не на місяць, а на довгі роки виснажливої ​​роботи, присвяченої тому, щоб зробити майбутнє реальністю», – наголошує у своєму програмному виступі на конференції TED Анжела.

Це твердження абсолютно справедливе: щоб досягти успіху в бізнесі, потрібні роки. Мені, наприклад, знадобилося 14 років наполегливої ​​праці, щоб вийти на рівень управління великою компанією.

Порівняння життя і успіху в ньому з марафоном, на мою думку, дуже точне і правильне.

Цікаво, що від самого дитинства я – стаєр, тобто бігун на довгі дистанції. Так, я багато років регулярно пробігаю 5-10 кілометрів, при цьому короткі дистанції не сприймаю. Саме ця звичка, як ніщо інше, допомагає розраховувати свої сили, ніколи не здаватися і в складних ситуаціях вміти чекати, поки відкриється друге дихання

Анжела – дуже примітна особистість. Звільнившись з успішної роботи в консалтингу, вона почала викладати математику семикласникам у звичайній нью-йоркській державній школі. Саме там вона почала вивчати механізми успішності.

Вона продовжила освіту і згодом навіть заснувала власний науково-практичний центр з вивчення особливостей людської особистості та характеру. Дакворт відома також завдяки своїй книзі Grit: The Power of Passion and Perseverance (2016). У російській перекладі вона під назвою «Твердость характера. Как развить в себе главное качество успешних людей» вийшла у видавництві «Эксмо» в 2017 році.

В основу «Твердости характера» лягли дослідження Дакворт про силу характеру, працьовитість і наполегливість.

Ось 6 секретів розвитку твердості характеру – головні тези цієї книги:
1. Ваш потенціал не настільки важливий, як уміння ним розпорядитися
2. Талант виявляється в результаті наполегливої ​​праці
3. Якщо ви не знайшли своє покликання, наполегливо пробуйте себе в різних сферах
4. Займаючись улюбленою справою, постійно покращуйте навички наполегливою працею
5. Поставте довгострокову мету і йдіть до неї з усією пристрастю і завзяттям
6. Не зупиняйтеся на півдорозі і не бійтеся невдач

Тим, хто хоче досягти успіху, слід постійно практикуватися і працювати над собою. Спочатку покращаться навички, зросте продуктивність, а потім неминуче прийде успіх.
На мій погляд, особливо важлива порада – ніколи не відступати, не звертати зі свого шляху, не зважати на неминучі невдачі. Тільки завдяки їм ми стаємо твердішими і загартовуємо свій характер.

Якщо у вас не склалося щось з обраним напрямом, обов’язково пробуйте себе в інших сферах. Я свого часу зважилася полишити кар’єру викладача заради ефемерних на той момент успіхів у бізнесі.

Один з недавніх прикладів приголомшливої наполегливості в досягненні мети – успіх засновниці стартапа The Muse Кетрін Міншу

Вона отримала 148 відмов від інвесторів, перш ніж залучила кошти на розвиток свого сайту для пошуку роботи. Врешті підприємниця та її команда отримали близько $30 млн інвестицій.

Сама Анджела Дакворт також є живим підтвердженням своєї теорії про те, що завдяки твердості характеру можливо все. Вона стала відомим науковцем, виграла спеціальну премію в $650 тис. від фонду Мак-Артурів, так званий грант за геніальність. Її виступ на TED подивилися вже понад 13,5 млн глядачів.

Чи можна розвивати твердість характеру? Безумовно, можна і потрібно. Професор Стенфордського університету Керол Двек вважає, що твердість характеру, яка визначає наші досягнення, багато в чому пов’язана з нашими уявленнями про здатність навчатися і розвиватися. Тому єдиний варіант змінити щось у своєму житті – відкинути всі думки про неможливість досягти якихось результатів, почати пізнавати нове, пристрасно і наполегливо рухатися до своєї мети.

Поділитися: