6 неочевидних ознак ефективного лідера

1501
Shutterstock
Можливо, ви кращий керівник, ніж думаєте

Пригадайте найефективнішого лідера, з яким вам доводилося будь-коли працювати. Як гадаєте, що допомогло йому стати особливим: харизма, драйв, ентузіазм, здатність мотивувати? Якою б не була причина, видатні лідери сучасності, про яких десятиліттями говорять у бестселерах, відносяться до типажів «лідера-служителя», «трансформаційного лідера» або «усвідомленого лідера». Під керівництвом таких людей підлеглі зазвичай докладають більше зусиль, ніж за умов застосування стилю управління «команда – контроль».

K.Fund Media переклав шість ключових ознак ефективного лідера, опублікованих у INC. Можливо, ви виявите ці звички у собі й зрозумієте, що ви – керівникнабагато кращий, аніж звикли про себе думати.

1

Ви створюєте відчуття значимості роботи

Опитування (2003 р.) співробітників 25 найкращих компаній світу показало, що працівники усвідомлювали цінність власної праці, її значимість. Це відчуття і є найліпшою мотивацією.

Ви створюєте відчуття значимості роботи
Shutterstock

Задоволення від робочого процесу не лише підживлює бізнес-результати – продукційність і рентабельність – але й знижує стрес та вірогідність вигорання.

2

Ви даєте іншим людям можливість «сяяти»

Деяким лідерам необхідно бути в центрі уваги, щоби задовольняти власне его. Та найвидатнішим керівникам не потрібна слава і загальне визнання, вони й без цього знають собі ціну. Такі лідери визнають досягнення інших людей, дозволяють їм «сяяти», віддають належне за успіхи у роботі, підвищуючи таким чином упевненість підлеглих у своїх силах і формуючи довіру.

3

Ви керуєте «серцем»

Коли лідери керуються принципами чесності, відвертості та співпереживання, вони легко завойовують довіру всіх членів команди.

керівник
Shutterstock

Так, їм так само доводиться бути суворими і вимогливими відносно результатів, але підлеглі почуваються комфортно й упевнено за їхньої присутності.

4

Ви зважаєте на потреби інших

Природжені лідери точно знають, що необхідно для того, щоб цінні співробітники залишалися зацікавленими і вмотивованими. Вони ставлять самим собі питання:

– Чи розуміють мої підлеглі, чого саме від їхньої роботи я очікую?
– Чи мають мої співробітники можливість робити щодня те, що виходить у них найкраще?
– Чи отримують мої найкращі працівники вдячність, визнання або бонуси за ретельність і результативність?
– Чи спонукаю я співробітників до особистісного і професійного зростання й розвитку?

5

Ви регулярно даєте та отримуєте зворотній зв’язок

Кілька років тому в одному з інтерв’ю Ілон Маск кинув одну зі своїх найкращих фраз, що стосуються самовдосконалення.

«Я думаю, що вкрай важливо мати цикл зворотного зв’язку, в якому ви постійно думаєте про те, що зробили, і як могли б зробити це краще»

Це, мабуть, найкраща порада – постійно питати себе, як ми можемо покращити те, що робимо. Цикл зворотного зв’язку – це незаперечна частина саморозвитку кожного лідера. В колективах, яким ви довіряєте, негативні відгуки та критика допоможуть лідеру та членам команди вчитися нового.

Ви регулярно даєте та отримуєте зворотній зв’язок
Shutterstock

Менеджери завойовують серця підлеглих завдяки тому, що вони відкриті й діляться планами з підлеглими, комунікують важливі речі та впроваджують культуру зворотного зв’язку.

6

Ви делегуєте свої повноваження

Замість того, щоб використовувати службове становище задля особистого зиску, самореклами або отримання особливих привілеїв, природжені лідери призначають співробітників на керівні посади, щоб розвинути їхні сильні сторони. Таким чином вони і отримують реальну владу. Співробітники стають лояльнішими і докладають більше зусиль. Це стає можливим завдяки тому, що вони розуміють, що працюють на лідера, який зацікавлений у їхньому зростанні й успіху. І ця ситуація виграшна для всіх сторін-учасників: для самого лідера, для підлеглих і для компанії.

Ви делегуєте свої повноваження
Shutterstock
Поділитися: