50 відтінків сірого: як Вадим Артеменко заробляє на виробах з бетону

248
K.Fund Media
Він відмовився від колаборації з поляками та вдосконалює технології сам

Пласкі бетонні раковини для кафе здалеку нагадують великі ватмани – над невагомістю конструкцій Вадим Артеменко працює з 2010 року. З ними контрастує гіпсова плита з ліпниною – така сама, але бетонна, вже прикрашає спальню одного із замовників. Приватних і корпоративних клієнтів у столичній промислово-творчій майстерні C.I.Form приблизно порівну.

«Ми з партнером Володимиром Петренком придумали цей простір, коли у нас було крихітне приміщення на 38 квадратів. Одну за одною ми заливали бетонні плити, рухаючись до виходу, і ледве закривали двері», – згадує Вадим Артеменко.

Тепер його майстерня займає три поверхи і розвиває, крім бетонного, ще з десяток напрямків.

Піти з професії, щоб повернутися

Вадим, художник-реставратор за освітою, віддав своїй першій професії десять років. Але після того як в 2013-му році антикварний ринок обрушився, він залишив реставрацію і взявся за бетон. Технологія роботи з цим новим для України матеріалом йому була вже відома.

K.Fund Media

«За пару років до цього товариші-архітектори запропонували зробити дві авторські бетонні раковини і душовий піддон. Спочатку відмовився. Я ж художник, який бетон?!» –  вигукує Артеменко.

Але коли він дізнався, що троє до нього вже пробували це зробити, і у них нічого не вийшло, – загорівся. На виготовлення перших трьох виробів у майбутнього бетонороба пішло 16 місяців.

Частину часу забрали інженерні розробки, зокрема, створення системи прихованих зливів. Але найбільше експериментів Артеменко провів з самим матеріалом: він змішував цементний клінкер з різними добавками до тих пір, поки не добився потрібної міцності. Спочатку новинку оцінив корпсектор.

Першим великим замовником став «Київгаз»: панелі і дванадцять панд з бетону були зроблені на території самої компанії

Після реалізації цього проекту «Київгаз» став постійним клієнтом, а у Артеменка з партнером залишилася бетономішалка.

«Ми її брали в оренду, але не віддали вчасно і вже не було сенсу повертати. Це унікальний винахід української інженерії! Крутилася добами, навіть під дощем».

K.Fund Media

«Одного разу пішов чорний дим, і все. Потім хотів зробити з неї мангал, увімкнув – а вона знову працює. І зараз наша улюблениця на об’єкті», – розповідає Вадим.

Витрачені на бетономішалку 1,5 тис. грн і вартість оренди нового приміщення – 4,2 тис. грн – по суті єдині вкладення партнерів у C.I.Form.

Новина про унікальну пропозицію швидко розлетілася і на партнерів посипалися замовлення від ресторанів, готелів тощо. Нове обладнання купувалося за потребою.

Бомба для ринку

Сантехнічні вироби Артеменка відрізняються особливою тонкостінністю, але коштують вони майже вдвічі дорожче, ніж у інших виробників. Приміром, ціна однієї раковини становить 11-12 тис. грн, а бетонних панелей – від 2,8 тис. грн за кв.м Найулюбленіші у Вадима – нетипові замовлення з художньою складовою.

«Ми в принципі не робимо серійних речей і завжди беремося за те, від чого відмовилися інші», – запевняє він.

K.Fund Media

До 2015 року ніша бетоноробів почала наповнюватися: з’явилися окремі виробники дрібних серійних речей, наприклад, вазонів або підставок для канцтоварів.

Але до появи конкурентів Артеменко підготувався заздалегідь – його майстерня почала освоювати метал.

«Окислювати метал я почав з цікавості. Якось на п’ятдесят доларів накупив хімії – вийшло! Тоді ж відразу цю панель у нас і забрав замовник, який прийшов за своїм бетоном», – ділиться Артеменко.

Майстерня працює з чорним металом і міддю. Остання дозволяє домогтися будь-якого кольору, хоча частіше клієнти надають перевагу класичному зеленому.

Зелена мідь і сірий бетон – найтоповіша комбінація на сьогодні

«Нещодавно ми навчилися отримувати синьо-фіолетовий колір, знайшли секретний інгредієнт – смертельно небезпечну отруту. Але навіть щоб отримати стандартний рудувато-золотистий, потрібно зробити майже сірководневу бомбу: перекачав тиск – ємність вибухнула! Тут з нами ніхто конкурувати і не хоче » – посміхається Артеменко.

K.Fund Media

А ще C.I.Form запустила влітку тематичні вокршопи. Партнери не бояться конкурентів, саме тому, що вже не обмежені бетоном. Частково тому Артеменко відмовився від пропозиції щодо співпраці від польських бетоноробів, технології яких дещо розвиненіші.

Вас зацікавить стаття «Дерев’яні іграшки: як продавати велосипеди за три тисячі євро».

Поділитися: