5 секретів управління людьми, щоб вони були щасливі

Радить CEO маркетингового агентства Digital Choo Ірина Курочкіна

Яких людей зібрати біля себе? Як вибудувати з ними спілкування? Як навчити «дихати в унісон» і бути відповідними до місії роботи на результат і, найголовніше, щоб вони при тому продовжували творити і бути щасливими, радить CEO маркетингового агентства Digital Choo Ірина Курочкіна.

1

Збирати команду, яка готова рости та розвиватися разом

Уже готові фахівці, які відразу ж будуть монетизувати витрати вкладень вашого бізнесу – не панацея. У більшості випадків, такий підхід конвертується в «не склалося» вже на третій — шостий місяць роботи з вами. Чому? Все просто: вони «професіонали», вони вже це вам продали, коли ви їх хантили, не обов’язково тепер це звання «заробляти», зовсім не потрібно рухатися далі у розвиткові, тому що «своє», на їхню думку, вони вже відпрацювали. Або ж середовище вашої компанії виявиться зовсім несприятливим ґрунтом для їх розвитку. А змінювати усталені принципи «професіоналів» – справа невдячна.

2

Дивитися на ситуацію з усіх боків і в процесі діалогу шукати краще, проривне рішення

Збирати навколо себе схожих на себе людей, тобто зміцнювати свою особисту зону комфорту – велика помилка. І справді, зручно, коли тебе оточують люди, які розуміють з півслова. Але це призводить до застою у розвиткові. Якщо рішення приймаються без суперечок – це означає, що у вас недостатньо різних думок, щоб охопити максимально широке поле рішень. Діалог дає можливість не тільки розвивати компанію, що динамічно зростає, але і розвиватися людям, самореалізовуватися, взаємодоповнювати один одного і тим самим отримувати задоволення від своєї роботи.

Shutterstock

Не бійтеся (!), Шукайте людей сильніших за себе. Головне тут – правильно встановлювати межі і вчасно їх коригувати.

Ваша роль – бути регулятором і стежити за балансом раціональних і емоційних (творчих) рішень. Це особливо тонка грань у маркетингових структурах, де всі особистості дуже різні, тому, вибудувати синхрон – одна з перших задач, яку важливо розвивати на постійній основі.

Підете у творче мислення – застрягнете на рівні дрібного бізнесу, всі ваші блискучі ініціативи та проекти будуть занадто короткостроковою емоційною радістю і через ті самі 3-6 місяців, стануть «низкою розчарувань, звичайно ж не профпридатною командою, що веде їх». Якщо в раціональне – пропустите переломний момент та купу можливостей.

3

ЗАВЖДИ пам’ятати і визнавати, що ті, хто працюють поруч з тобою, перш за все – ЛЮДИ

Багато хто забуває про це найголовніше та найважливіше правило, яке дозволяє в принципі відчувати, як налаштовувати цю синергію. Саме люди, зі своїми індивідуальними системами цінностей, переживаннями, і прийняттям оточення крізь призму своєї свідомості. Тому, нав’язувати їм зверху ту саму систему цінностей компанії, над якою можливо працювали кілька років блискучі фахівці з внутрішніх комунікацій, світові коучі та дженералісти вищої ланки – просто смертельно небезпечно. Вона чужорідна їх внутрішній системі цінностей.

Shutterstock

Систему цінностей потрібно створювати разом з командою, з урахуванням глибокого розуміння особистих цінностей кожного окремого учасника.

У той же час, створювати команду та командний дух потрібно від джерел, спільними зусиллями, відчуваючи і розуміючи один одного, поважаючи зону комфорту кожного, при цьому не боячись відкривати додатковий простір для розвитку за її рамками.

4

Використовувати принцип натхнення, а не управління

Суть управління полягає в тому, щоб робити щось правильно, а натхнення – щоб відчувати і обирати те, що потрібно робити.

Для того, щоб відчувати, важливо ніколи не зупинятися у всебічному розвиткові: професійному, особистісному, фізичному, духовному. Як тільки десь «стопиш» себе, відразу ж це почуття притупляється. Готовність і відкритість до розвитку – важливий атрибут кожного нового учасника нашої команди.  При цьому, систему розвитку важливо вибудовувати одночасно на тому ж синхроні, використовувати всі можливі ресурси, не жалкувати вкладати і не боятися отримувати.

5

Розвивати інстинкт орієнтації на кінцевий результат

Особливо, якщо ти – сервіс і його несеш клієнтам у своїй місії. Навіть у рядовому співробітникові, аналітикові, що працює в системно-рутинному процесі обробки великого потоку даних, важливо виховати розуміння того, що на виході він хоче отримати ще до початку обробки. І тоді у вас обов’язково все складеться.

Поділитися: