5 речей, яких не треба робити, якщо ви бажаєте досягти своєї мети

302
Дії, котрі уб’ють вашу мрію

Бель Пеш – бразильська підприємниця, що покинула свою батьківщину та поїхала вчитися до Массачусетського технологічного інституту. Після успішного перебування у Кремнієвій долині вона повернулася до Бразилії, аби надихнути людей на зміни у країні.

На Міжнародній лекції TED Бель Пеш назвала п’ять способів убити свою мрію.

1

Вірити у неочікуваний успіх. Всі знають історії у стилі «хлопчина винайшов мобільний додаток та продав його за величезні гроші». Всі одразу думають: от же пощастило йому. Ніхто не знає, як довго він працював над своїм задумом і чого вона йому коштувала. Неочікуваний успіх – це завжди результат зусиль, котрі докладалися до цієї миті.

2

Думати, що хтось знає відповіді на ваші питання. Ви самі повинні приймати рішення. Ніхто не знає ідеальних рішень для вашого життя. Вам доведеться постійно шукати відповідей. Іноді ви будете повертати не туди, але це частина процесу.

3

Заспокоїтися, коли відчуєте зростання. Коли ви досягнете вершини, ви повинні працювати більше та завзятіше і націлюватися на нову вершину. Немає часу розслаблятися.

4

Звинувачувати інших у своїх невдачах. Якщо ви маєте мрію, її втілення – це ваша справа. Так, можливо, складно знайти тямущих спеціалістів, можливо, сьогоднішній ринок далекий від досконалості. Але якщо ніхто не наважився інвестувати у вашу ідею, якщо ніхто не купив вашого продукту, це означає, що в чомусь є і ваша провина. Будьте відповідальними за свої мрії.

5

Вірити, що тільки самі мрії мають значення. Наші мрії не повинні бути самоціллю. Життя — це подорож. Цілі — це прекрасно, але дуже часто люди вважають, що якщо є мрії, то як тільки одна із них здійсниться, всі довкола у чарівний спосіб зробляться щасливими. Насправді ж ні. Досягнення мети – це відчуття, котре триває одну мить, тоді як життя триває. Єдиний спосіб насправді втілювати свої мрії – це насолоджуватися кожним кроком назустріч своїй меті.

Поділитися: