Нові горизонти: 5 перспективних стартапів у космонавтиці

166
commons.wikimedia.org
Від космічних кур'єрів до виробників 3D-принтерів

K.Fund Media відібрав п’ять найперспективніших космічних стартапів

Planet Labs Inc – космічні кур’єри

Бізнес-модель Planet Labs полягає в доставці як супутнього вантажу безлічі малих апаратів до Міжнародної космічної станції та запуск апаратів з її борту.

З 2010 року компанія успішно запустила чотири демонстраційних апарати на основі платформи CubeSats. У червні 2014 почала запуски апаратів дистанційного зондування землі серії Flock.

3 лютого 2017 року Google продала дочірню компанію Terra Bella та її групу супутників стартапу Planet Labs, і уклала багаторічну угоду про придбання зображень SkySat.

Іншими словами, у хлопців із Planet Labs справи настільки добрі, що вони спроможні купити дочірній бізнес у Google.

Moon Express – шукачі місячних копалин 

 Каліфорнійці  Moon Express мають намір розробляти та видобувати корисні копалини на Місяці. Вони вже зібрали повне фінансування – $45 млн – на свою першу експедицію, заплановану на кінець цього року. Гроші витратять на запуск апарату Moon Express’s MX-1E lander, який проаналізує та сфотографує місячну поверхню.

Moon Express – один з головних претендентів на Google Lunar X Prize – премію, засновану Фондом X Prize та компанією Google.

Rocket Lab — творці легкої ракети

Цей новозеландський підрозділ американської приватної аерокосмічної компанії Rocket Lab має допомогти Moon Express дослідити поверхню Місяця. Їхня ракета доставить Moon Express’s MX-1E lander на позиції для фотографування.

Сама ракета невелика, вагою до 50 кг, вона оснащена композитним обтічником завдовжки 2,5 м, діаметром 1,2 м.

Цього року Rocket Lab планує провести, окрім співпраці Moon Express, ще два комерційних запуски ракети.

Deep Space Industries – дослідники астероїдів

Перший космічний апарат, спроектований Deep Space Industries  (DSI), FireFly, важив 25 кг. Вона має шукати астероїди, які підходять для розробки. Другий апарат – DragonFly – призначений для доставки астероїда вагою 150 кг на навколоземну орбіту.

До 2023 року DSI має намір розпочати активне видобування металів, газу та води на астероїдах. Дорогоцінні метали, наприклад, платина, доставлятимуться на Землю для подальшої обробки. Звичайні метали будуть використовуватися для потреб самої компанії. Наприклад, для побудови величезних сонячних панелей.

Компанія планує співпрацювати з NASA в місії колонізації Марса.

Made in Space –  виробники 3D-принтерів

Американці Made in Space, Inc. вірять, що деякі речі дешевше та простіше надрукувати в космосі, ніж запускати з Землі.

Вони вже запустили 2014 року 3D-принтер Zero-G на навколоземну орбіту. Прилад успішно надрукував деталь в умовах невагомості.

Також стартап виготовив R3DO – ресайклер матеріалів у космосі. R3DO був розроблений у такий спосіб, що матеріал з відходів або попередні відбитки зображення можна розплавити та знов обернути на сировину для тривимірного друку.

Поділитися: