5 нових книжок для CEO від успішного девелопера Михайла Меркулова

198
Книжки, які стануть у нагоді будь-якому сучасному керівнику

Михайло Меркулов, генеральний директор Arricano Real Estate Plc

Я не можу читати регулярно через щільний робочий графік. Але читаю багато й часто – в аеропорту, перед сном, з дітьми – неодмінно. На місяць зазвичай вдається прочитати кілька книжок. Читання – це і звичка, і навичка. Я завжди читав багато, й вважаю, що це чудова нагода знайти нові ідеї, натхнення та стимул для розвитку. В нашому офісі навіть є спеціалізована бібліотека бізнес-літератури українською, російською та англійською мовами. Сьогодні без цього нікуди.

Ділова література також має бути захоплюючою та цікавою, наче хороший детектив. Особисто я надаю перевагу закордонним бізнес-книжкам і читаю здебільшого англійською.

«Неминуче. Розуміння 12 технологічних сил, що визначать наше майбутнє», Кевін Келлі

2016

Кевін Келлі — співзасновник журналу Wired, проекту Rosetta Project, фонду All Species Foundation й істинний фанат нових технологій. Його нова книжка «Неминуче», що побачила світ минулого року, — захоплива розповідь про речі, які в наступні 30 років змінять ваше життя до невпізнання. Від цієї книжки неможливо відірватися, її можна читати немов науково-фантастичний роман. Келлі пише про технологічні тенденції, які дуже скоро перетворять наші мрії на повсякденну реальність. Мені здається, що ця книжка буде корисною будь-якому керівникові, який сушить голову над тим, що слід змінити в бізнесі, аби не пасти задніх.


Keep It Simple: Unclutter Your Mind to Uncomplicate Your Life, Joe Calloway

2016

Надзвичайно корисна книжка про те, як зосередитися на найважливішому. Що, до слова, не так і легко зробити сьогодні, коли ми розриваємося від мультизадачності й багатоплановості керування бізнесом. Келловей вже 30 років працює бізнес-консультантом, і собаку з’їв на питаннях спрощення й зосередження. Як не дивно це звучить, але спрощення – шлях до зростання, розвитку бізнесу й навіть щастя. Якщо ви умієте спрощувати речі, то зможете звернути гори. Я б навіть назвав книжку Keep It Simple закликом до дії, поради з якої можна й потрібно застосовувати на практиці. Оскільки книжка вийшла зовсім нещодавно, вона доступна лише англійською мовою.


How to Wow: 68 Effortless Ways to Make Every Customer Experience Amazing, Adrian Swinscoe

2016

Це також зовсім свіжа книжка. В ній описані 68 маркетингових стратегій, з допомогою яких можна навчитися приваблювати нових клієнтів, краще розуміти їх і, таким чином, – розвивати свій бізнес та випереджати конкурентів. По суті, книжка Свінско – практичний гайд, повний ідей, конкретних порад, підказок, докладно описаних тактик і стратегій. До прикладу, автор на пальцях пояснює, чому проактивний сервіс споживача допомагає значно скоротити видатки компанії, наводить приклади з цифрами.


«Де мій сир?», Спенсер Джонсон

2009

Це кумедна, зовсім тоненька книжечка. Вона розповідає притчу про мишей і про те, як здобути сир, пройшовши крізь складний лабіринт. Попри таку жартівливу форму, книжка дуже корисна. Прочитавши її, можна зробити такий висновок: найголовніше – достеменно знати, чого бажаєш, чи відповідають твої бажання й цілі особистим і корпоративним цінностям. З цієї книжки навіть можна зрозуміти, як згодом ці цінності трансформуються в бізнес-моделі й формують корпоративну культуру, бізнес-процеси, систему прийняття рішень.


«Думай і багатшай», Наполеон Хілл

2008

Це – класична бізнес-робота. Вона вперше вийшла з друку 80 років тому, але мало не щороку перевидається по сьогоднішній день. Для того, щоб написати цю книжку, Хілл збирав інформацію майже 20 років – вивчав закономірності, опитував успішних людей. Зрештою він вивів та сформулював шість законів успішного бізнесу. Ця книжка також про те, що успіх чи неуспіх визначається тим, яким чином мислити й скільки часу приділяти цьому процесу. Прочитав давно та з великою охотою.

Поділитися: