5 незвичних способів сплати за послуги та товари

244
Shutterstock
Час гаманців, готівки і навіть банківських карток добігає кінця. Що їх замінить?

Сила в кільці

Британський стартап Kerv пропонує робити покупки одним дотиком за допомогою «розумного кільця», яке отримало назву «Перстень влади» на честь трилогії Джона Толкіна. Прилад працює в крамницях, які використовують безконтактну технологію оплати MasterCard. Власнику достатньо створити профіль на сайті компанії та прив’язати до кільця віртуальну карту. Аби розрахуватися за послугу чи товар, треба лише піднести руку до терміналу.

Гаджет працює завдяки технології NFC (near-field communication, технологія бездротової передачі даних у радіусі близько 10 см). Він зроблений з цирконієвої кераміки, стійкий до подряпин та пошкоджень. Виконаний у 14 кольорах та коштує €115.


Бот від Facebook

ПриватБанк запустив у Facebook платіжного бота «Мої платежі». Він допомагає сплачувати комунальні послуги у системі миттєвих повідомлень соціальної мережі.

Для цього потрібно ввести ім’я бота в месенджері, а потім – пройти просту реєстрацію: ввести номер свого телефону, останні чотири цифри номера картки та пароль від банку, який прийде на мобільний.


Роби селфі

Платіжна система MasterCard запровадила технологію Selfie Pay – оплату за допомогою селфі та технології facial biometrics (біометрія обличчя). Треба лише завантажити програму та сфотографуватися, після чого обличчя власника карти буде оцифровано та збережено на сервері для подальшого використання фото й ідентифікації людини під час онлайн-покупок. Цей спосіб оплати пройшов тестування у США, Канаді та Нідерландах.

kerv.com

З минулого року він працює на території інших європейських країн, зокрема Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Фінляндії, Німеччини, Великої Британії тощо. Цього року технологія буде доступною й в інших країнах світу.


Десять відбитків

Спростити процедуру розрахунків за покупки за допомогою ідентифікації за відбитком пальця пропонує російська компанія з розробки програмного забезпечення «Сонда Технолоджі». Технологія Sonda Pay дозволяє розрахуватися, приклавши палець до біометричного сканера, а також запускає програму лояльності – накопичувальні знижки, преміальні бали, персональні пропозиції.

На дисплеї касового терміналу виводиться остаточна сума, система автоматично списує кошти з рахунку та надсилає sms власнику на мобільний телефон.

Посилити безпеку можна через використання не одного, а десяти пальців. Для цього задається окремий алгоритм використання кожного пальця по черзі.


Без кас та продавців

Найбільший інтернет-ритейлер Amazon цього року запускає повноцінний магазин Amazon Go у Вашингтоні, де не буде кас та черг. Аби сплатити за товар, достатньо завантажити на смартфон безкоштовну програму та на вході в магазин активувати особистий QR-код.

amazon.com

За допомогою камер, датчиків руху, алгоритмів глибинного навчання система відслідковує, які товари клієнт бере з полиць. Коли покупець покине крамницю, гроші автоматично спишуться з картки, яка прив’язана до облікового запису Amazon.

Поділитися: