5 кроків до успіхів: «Серійний переможець» Леррі Вайдела

1108
Shutterstock
Що таке цикл успіху та як перемагати знов й знов

Леррі Вайдел – письменник та тренер переможців. Він пройшов шлях від часів, коли доводилося використовувати купони на їжу, аби прогодувати сім’ю, до посади директора з продажів провідної компанії з надання фінпослуг Primerica. Навчався мистецтва перемог у бейсбольної легенди Yankees Роберта Терплі та засновника Primerica, мільярдера та філантропа Арта Вільямса. У своїй книзі «Серійний переможець», перекладеній українською видавництвом «#книголав» 2018 року, він говорить про кроки та техніки, які визначають успіх серійних переможців та допоможуть стати одним з них.

Серійні переможці – це люди, які крокують від перемоги до перемоги і завжди знаходять енергію і час для нових звершень. Більшість з них не мали визначних переваг на початку шляху, однак є одна особливість, що вирізняє їх з-поміж інших, – дії.


На думку Вайдела, саме поєднання переможних дій та послідовного прогресу приводять до омріяних висот. Автор називає цю сукупність «циклом успіху» і вважає, що саме до цих дій вдаються справжні переможці, аби здобути бажане.

K.Fund Media публікує п’ять дій, які, на думку Вайдела, допоможуть пройти власний цикл успіху та стати серійним переможцем.

1

Не вагайтеся – вирішуйте

Будь-яким перемогам передують рішення. На цьому шляху ми завжди стикаємось із найбільшими ворогами наших мрій – ваганнями, деталізацією та виправданнями. Тож щоби зважитися на своє доленосне рішення, потрібно а) облишити міфи про переваги справжніх переможців і зрозуміти, що «жодна перевага – не гарантія перемоги. І жоден брак переваг не означає неминучість поразки»; б) створити план, достатній для початку роботи над досягненням цілі та полишити прагнення до ІДЕАЛЬНОГО плану, бо такого просто не існує;

Цикл успіху за Леррі Вайделом
Цикл успіху за Леррі Вайделом. K.Fund Media

в) визначити відправну точку свого руху, слідуючи за природньою цікавістю – нарешті зрозуміти свої справжні мотиви й бажання і дати собі шанс спробувати.

2

Не просто робіть – перевиконуйте

Просто робити справу недостатньо. На початку ми завжди встановлюємо занизькі очікування щодо сил та ресурсів, які потрібно вкласти у нову ціль. Звісно, ми не можемо зазирнути в майбутнє.

Однак саме недооцінювання найчастіше призводить до поразки

Найкращій спосіб цьому запобігти – перевиконати. Докласти додаткових зусиль – понад заплановане – і працювати більше, ніж, здається, потрібно. Не шукати легких шляхів, а віддавати новому починанню усе, що маєте. Лише так можна уникнути пастки недооцінювання і не зазнати фіаско на початку шляху.

3

Не кидайте справу – коригуйте

Труднощі на шляху до перемоги неминучі. Є два варіанти: кинути справу і полишити мрії, або ж гідно зустріти поразку цього разу та зробити усе можливе для перемоги наступного. Будь-які зусилля мають кумулятивний ефект. Лише з часом можна побачити результати своєї праці – прикро буде покинути все до перших ознак успіху. Ідеться не про відчайдушну боротьбу за нездійсненне.

Перемога – це справа, доведена до кінця
Перемога – це справа, доведена до кінця. Shutterstock

Автор пропонує скоригувати свої непродуктивні цілі. Можливо навіть змінити напрям. Головне – ніколи не полишати важкої праці та прогресивної роботи.

4

Не лише починайте – доводьте до кінця

Коли ви впритул підійшли до фінішу, можуть виникнути різні перепони. Та перемога – це не підготовка, корективи чи розмова про попередні успіхи.

Перемога – це повністю завершена справа

Якими б нездоланними не здавалися ці перепони, треба дійти до переможного кінця. Полишити ціль, майже діставшись вершини, означає втратити усі ресурси, які вже були вкладені на цьому шляху, і зіпсувати репутацію через втрату довіри інших. І не дивуйтеся, що останні кроки шляху вимагатимуть трішки більше стійкості, вони справді найважчі.

«98% зробленого – це ще не зроблена справа. Лише переможці долають останні 2%».

5

Не заспокоюйтеся – постійно вдосконалюйтеся

Деяким після здобуття перших перемог здається, що вони вже можуть спочивати на лаврах досягнутого. Вони знижують темпи свого прискорення і розвитку. Однак перемога – це не разова акція, а постійний рух. Серійні переможці усвідомлюють, як багато ще можна досягти і прагнуть цього. Вони постійно вдосконалюються. Найкращий час для цього – момент «виходу» з чергової перемоги. Це ідеальний час для роздумів над помилками та початку роботи над своїми слабкостями, для спроби опанувати нову сферу та досягти успіху в ній, або ж навчання у ще успішніших. Серійні переможці відчувають смак життя у питанні «що далі?». Саме це й відрізняє їх від усіх інших.

Переможці відчувають смак життя у питанні «що далі?»
Переможці відчувають смак життя у питанні «що далі?» Shutterstock

Способи досягнення цілей – основна тема мотиваційної літератури. Але всі автори розглядають різні аспекти питання. Наприклад, знаменитий спікер Брайан Трейсі в своїй книзі «Поверь в это – сделай это!» дає поради, як подолати внутрішні бар’єри на шляху до ваших цілей.

Поділитися: