5 книжок для підприємців від президента групи компаній «Асканія» Валерія Горбаня

291
K.Find Media
Книжки, які допомагають приймати складні рішення

Валерій Горбань, президент групи компаній «Асканія»

Позаяк бізнес та моє основне захоплення – раллі – міцно пов’язані з тривалими перельотами, вільний час в аеропортах я присвячую читанню книжок. Не можу сказати, що я будую власний бізнес, слідуючи інструкціям, однак досвід успішних підприємців допомагає мені приймати рішення з найменшим ризиком для своєї справи. Дізнаватись про нові бізнес-книжки мені допомагають соціальні мережі, а також колеги й партнери з найрізноманітніших сфер. Я вважаю, що бізнес-література не має бути нудною.

«Бізнес у стилі фанк. Капітал танцює під дудку таланту», К’єлл Нордстрем, Йонас Ріддерстраллє

2000

Цю відому книжку шведських професорів переклали десятками мов світу. Вона написана легко та захопливо, я прочитав її дуже оперативно. Автори акцентують увагу на тому, що світ змінюється дуже хутко, відтак рішення слід також приймати хутко, створювати інноваційні унікальні продукти, брати на роботу таланти й утримувати їх. Попри те, що книжка вийшла досить давно, вона досі не втрачає актуальності.


«До біса все! Берись і роби!», Річард Бренсон

2006

Це книжка про життя й роботу, натхнення й мотивацію від бізнесмена Річарда Бренсона. Він розповідає про те, що сприяло його успіху – вміння йти за своєю мрією, приймати ризиковані рішення, ставити перед собою цілі й бути максимально оптимістичним. Особисто я полюбляю бути на піку відчуттів, і вважаю, що життя – це швидкість, низка захопливих, хоч часом і складних випробувань. А ще я дуже давно й активно цікавлюсь можливістю полетіти в космос і знаю, що Бренсон має програму Virgin Galactic. Власне, ця людина дуже близька мені за духом!


«Триґґери. Формуй звички – загартовуй характер», Маршалл Ґолдсміт, Марк Рейтер

2016

Це досить свіжа робота, що побачила світ минулого року. Книжки Ґолдсміта вже перекладені 30 мовами, й стали бестселерами в 12 країнах світу. В цій роботі він пояснює, як доросла людина може змінити звички, що стають на заваді правильним рішенням. Книжка буде надзвичайно корисною лідерам – в ній зібрано вправи, бізнес-кейси та різноманітні схеми. Тут також можна знайти інструменти, що допоможуть кожному використовувати зовнішні обставини з максимальним зиском для себе й власного бізнесу.


«Теорія ігор», Авінаш Дискіт, Баррі Нейлбафф

2016

Теорія ігор – це мистецтво передбачити наступний хід суперника. Автори цієї книжки, американські науковці, вже багато років поспіль вивчають побудову стратегій та на прикладах зі спорту, політики й бізнесу розповідають, як компанії та люди втягнуті в різні взаємодії. Тут зібрані рекомендації, а також інструменти, що допомагають приймати складні рішення й вести перемовини та суперечки, що принесуть користь у довгостроковій перспективі. Оскільки світ бізнесу вельми жорсткий, я вважаю, що корисно вміти передбачати вчинки людей, клієнтів, партнерів і конкурентів, а також вміти розпізнавати маніпуляції та обман.


«Чорні діри й молоді всесвіти», Стівен Хокінґ

1993

У цій збірці есеїв видатного британського фізика зібрані роздуми про філософію науки, про походження Всесвіту, а також автобіографічні нариси. Мене дуже цікавить астрофізика, відтак робота Стівена Хокінґа допомагає поглянути на бізнес з філософської точки зору та отримати так званий чистий аркуш для прийняття управлінських рішень. Цю книжку я прочитав багато років тому, та завжди чекаю нових робіт і статей Хокінґа з великим задоволенням.

Поділитися: