5 книг від засновника проектів GoIT і «Сіль» Андрія Пивоварова

541
facebook.com-main
Книги, які навчать дивитися ширше на різні аспекти бізнесу

Переконаний, що бізнес-літературу необхідно читати мовою оригіналу. Якби я прочитав запропоновані нижче книги російською, думаю, зробив би зовсім інші висновки. Переклад не передає повноцінно сенси, закладені автором.

Вибираючи книгу, орієнтуюся переважно на рейтинги інтернет-магазину Amazon і на відгуки людей, яких вважаю професіоналами в їхній сфері.

Мій топ-5 книг – про побудову команди мрії, підбір видатних людей, масштаб мислення, дисципліни виконання і прекрасну, але багатьма досі незвідану магію ранку.

«Развитие бизнеса. Инструменты прибыльного роста», Верн Харніш, 2016

Why the Rest Scaling Up: How a Few Companies Make It… and Do not

Це найкраще, що я читав за останнє десятиліття з бізнес-літератури. Фактично – це покрокова інструкція з правильного і системного ведення бізнесу.

Автора цієї книги журнал Fortune Small Business Magazine назвав «одним з десяти головних мислителів у малому бізнесі». Верн Харніш пояснює, як перетворити невелику фірму на «газель» – компанію, що стрімко розвивається і матиме всі шанси увійти до списку найбільших у світі. Цікавими є представлені в книзі практичні інструменти, як-от «Сім рівнів стратегії», які допомагають зрозуміти, куди рухатися, кого обігнати на повороті та за допомогою чого домінувати в своїй галузі.


«Як найняти видатних співробітників», Ерік Херренколь, 2010

How to Hire A-Players

Основна думка книги: якщо у вашій компанії більшість співробітників працюють від дзвінка до дзвінка, то нічого грандіозного їй добитися не вдасться.

Концепція A-Players, як називає її автор, який багато років консультує бізнеси з питань найму персоналу, дає змогу як знаходити видатних співробітників, так і оцінювати поточну команду. Якщо говорити мовою спорту, A-Players – це гравці вищої ліги, за якими полюють покупці з різних команд і завдяки яким ваш клуб (бізнес) може вийти на новий рівень. Книга допоможе серед великої кількості людей, що приходять до вас на співбесіду, знайти таких висококласних гравців.


«Искусство мыслить масштабно», Девід Шварц, 2016

The magic of thinking big

Ця книга є обов’язковою до прочитання для всіх моїх співробітників. Вона про те, що ваш особистий успіх залежить не стільки від масштабу інтелекту, скільки від масштабу мислення.

Перше видання книги авторства одного з найвідоміших фахівців у сфері мотивації Девіда Шварца вийшло 1959 року і з того часу не втрачає актуальності. Одне з головних правил, які я засвоїв завдяки цій книзі: підтримка з боку інших людей – це те, що відокремлює вас сьогоднішнього від вас такого, яким ви хочете стати, від цього залежить успіх. І часто на вершині успіху, нехай це промисловість, мистецтво, наука чи політика, опиняються людяні, доброзичливі, приємні у спілкуванні люди.


«Как достичь цели. Четыре дисциплины исполнения», Шон Кові, Кріс Макчесні, Джим Хьюлінг, 2013

The 4 Disciplines of Execution: Achieving Your Wildly Important Goals

Книга допомагає зрозуміти, що бізнес – це на 10% ідеї, натхнення та стратегічні сесії, а на 90% – різні нудні повторювані дії, те, що називається execution. І без цієї сили execution усі ваші ідеї залишаються просто ідеями.

«Чотири дисципліни виконання» не призначені для боротьби із виром невідкладних справ. Вони необхідні для здійснення найбільш важливою стратегії, що перебуває в його епіцентрі.

Якщо коротко, то автор пропонує звернути увагу на чотири дисципліни:
1. Зосередитися на критично важливих цілях;
2. Орієнтуватися на цільові показники;
3. Користуватися інформаційним табло (люди діють по-іншому, коли ведуть підрахунок);
4. Розробити графік звітності.


«Магия утра», Хел Елрод, 2016

The Miracle Morning

Я сам люблю приїжджати в офіс рано вранці, аби насолодитися тишею і спланувати ефективно весь день.

Прислухаючись до порад автора, десятки тисяч людей поліпшили своє здоров’я, стали більше заробляти, навчилися фокусуватися на ключових завданнях і головне – стали щасливішими.

Поділитися: