5 книг від засновника компанії Ulichnaya Eda Романа Тугашева

237
K.Fund Media
Книги, що допоможуть успішно керувати бізнесом

Роман Тугашев, засновник компанії Ulichnaya Eda

У бізнес-книгах я знаходжу багато ідей та натхнення для власної справи. Крім того, більшість моїх співробітників теж дуже люблять читати. «Люди перестають мислити, коли перестають читати» – нещодавно під цим девізом ми зробили спільний проект з бібліотекою Botan і поділилися всією командою улюбленими книгами.

Ось 5 бізнес-книг, які я хочу виділити

«SCRUM. Революційний метод управління проектами», Джефф Сазерленд

2017

Про систему SCRUM багато доладних книг, і це одна з них. У своїй команді я впровадив цю систему: спочатку одна зі співробітниць презентувала її принципи колективу, потім ми зробили дошку із завданнями кожного співробітника і щоранку відстежуємо їх виконання. Ці 10 хвилин щодня прояснюють для мене і всіх членів команди багато важливих речей: навантаження, ефективність і працездатність кожного. Якщо якийсь процес загальмував, то ми моментально розуміємо чому, на якому етапі і як це усунути. Якщо спробувати охарактеризувати одним словом систему SCRUM, я б сказав «прозорість».


«Справа не у каві. Корпоративна культура Starbucks», Говард Бехар

2017

Говард Бехар – екс-президент мережі кав’ярень Starbucks. Він розпочав свою роботу ще в 1989 році. За 17 років йому вдалося збільшити кількість кав’ярень з 28 до 17 тис. в усьому світі. Моя команда за чотири роки зросла з трьох осіб до 20. Тому ігнорувати поняття «корпоративна культура» неможливо. Мабуть, суть книги можна передати цитатою автора: «Якщо виростити людей, вони виростять бізнес. В цьому суть, і це – вищий пріоритет».


«Їжа без кордонів. Правила смачних подорожей», Марина Миронова

2017

Гастрономія – найбільш простий, швидкий та ефективний спосіб відкрити країну, ніж протокольна пробіжка музеями наввипередки із натовпом туристів. У цій книзі описано, як правильно організувати свою гастрономічну подорож і не розчаруватися. Автор розповідає про те, що не потрібно боятися відступати від звичного формату подорожей. Навпаки, іноді варто спробувати щось нове і незвичне – наприклад, залишити готельний комфорт і податися в якусь глушину, зануритися у фермерський побут, знайти невелику таверну і за келихом вина обговорити з її господарем місцеві страви і традиції.


«Alibaba. Дім, який збудував Джек Ма», Дункан Кларк

2016

Джек Ма – один з найбагатших людей Китаю, творець сервісу Alibaba, завдяки якому весь світ торгує з Китаєм. У своїй книзі Дункан Кларк, колишній партнер Ма, розповідає, як китайському підприємцю вдалося створити велику імперію і якими бізнес-принципами він користується. Історія про глобальну імперію електронної торгівлі стала світовим бестселером, а видання Financial Times, The Economist і Wall Street Journal назвали роботу Кларка однією з кращих книг року.


«Переговори без поразки. Гарвардський метод» Роджер Фішер, Вільям Юрі, Брюс Паттон

2012

Оскільки успіх моєї справи багато в чому залежить від уміння вести переговори, я змушений постійно підвищувати свій рівень цієї майстерності. Ця книга дала мені кілька цінних практичних порад – вона допомагає освоїти «переговорне джіу-джитсу» і вберегти себе від маніпулювання. Робота Фішера і компанії перекладена 30 мовами і є світовим бестселером. Автори – учасники Гарвардського переговорного проекту, і консультують світові уряди та великі компанії щодо питань вирішення конфліктів.

Поділитися: