5 книг від власника групи компаній «Ефективні інвестиції» Ігоря Ліскі

449
mmr.ua
Книги, які допоможуть зрозуміти, як влаштований світ людей

Усе в світі розвивається дуже швидко. І все побудовано на основі нашої людської природи. Кожен місяць, рік ми теж змінюємося. Тому важливо частіше нагадувати собі: зробивши крок, озирнися, подивися ще раз і зі сторони. У моїй добірці не лише прикладний матеріал, тут багато філософії. Головне – осмислити її і пропустити через свій контекст.

«Sapiens. Краткая история человечества», Ювал Ной Харарі

Sapiens: A Brief History of Humankind

Якщо ви шукаєте керівництво до дії – ця книга вам не підійде. У ній закладено основи для розуміння того, як влаштований світ людей. Автор виходить за межі законів біології, пояснюючи нашу природу законами розумного. Особливо цікавий стиль Харарі: звеличуючи щось, він одразу ж критикує. Він зіштовхує основоположні концепції, дає можливість вийти за рамки традиційних поглядів. Ця книга допомагає аналізувати себе і власні рішення.


«Мислення швидке и повільне», Деніел Канеман

Thinking, Fast and Slow

Інтуїція і раціональність важливі в будь-якій справі. Необхідно зрозуміти їх значення, принципи дії та змиритися, що не завжди можна управляти власними ілюзіями. Людський мозок влаштований досить хитромудро, ніхто не здатний щосекунди контролювати будь-яку ситуацію. Розуміння систем нашого мислення, інтуїтивного і раціонального в ньому, – головне, що закладено в книзі. У ній непогано описані принципи формування наших суджень. Автор не пропонує конкретних технік контролю над своїм мисленням, але завдяки цій роботі розумієш, як концентрація і додаткові зусилля допоможуть тобі стати ефективнішим.


«Атлант розправив плечі», Айн Ренд

Atlas Shrugged

Це книга з розряду «перечитай, коли переповнюють емоції і земля йде з-під ніг». Я прочитав її знову нещодавно. Вона допомогла мені переосмислити все, що сталося з Донбасом. Ніколи не зайве нагадати, що це класична книга сили. Тут чесно і відверто написано про все: прикладне й ідейне.

Поради діда-буквоїда: як читати добре і багато


«К черту всё! Берись и делай!», Річард Бренсон

Screw It, Let’s Do It

Не люблю книг про мотивацію: якщо ти її потребуєш, ти не зможеш нічого зробити. Але ця книга мені подобається – тут повно прикладів рішучості, захопливих історій. Однак важливо пам’ятати, що описані в ній події відбувалися в певний час, в певних обставинах з конкретними людьми. Кожному потрібні впевненість у власних силах і бажання вчитися на досвіді інших. Але не пропустивши написане через свій контекст, не вийде витягти з нього практичні поради.


«Від хорошого до величного», Джим Коллінз

Good to Great

Це книга про те, як важливо бути небайдужим. Досягнення і успіхи – важлива складова розвитку бізнесу, але головне – працювати на благо свого дітища. Мені подобається «концепція їжака», яка допомагає перетворити переваги команди і проекту в їхні максимально сильні якості. Ця робота допоможе зрозуміти, як закріпити успіх на багато років.

Поділитися: