5 книг від віце-президента Бізнес-школи МІМ Олексія Виноградова

804
mim.kiev.ua
Добірка корисної літератури для тих, хто вирішив займатись бізнесом

Віце-президент Бізнес-школи МІМ, доцент кафедри бізнес-адміністрування, кандидат економічних наук, автор понад 40 публікацій з маркетингу Олексій Виноградов поділився порадами, на яку бізнес-літературу варто звернути увагу людині, що вирішила займатись підприємництвом, та представив свій топ-5 книжок, обов’язкових для прочитання.

Книжок з бізнес-тематики безліч, деякі вже стали класикою та своєрідними настільними посібниками для підприємців з усього світу. Окрім переліку must read, варто стежити за новинками книговидання, адже світ, технології, бізнес змінюються з вражаючою швидкістю.

І саме спеціалізована література допоможе бути в курсі актуальних трендів та ідей, які можна використати у власній діяльності

Окрім того, Олексій радить читати біографії відомих підприємців – саме з них можна почерпнути бекграунд успіху в бізнесі, дізнатися про інтелектуальний, освітній, культурний рівень людей, які досягли певних висот у своїй діяльності. Іноді саме сукупність життєвих обставин та досвід, який отримує людина, долаючи їх, стають ледь не головними передумовами досягнення мети.

Враховуючи, що більшість книжок про бізнес друкуються на Заході, ще одна порада Олексія – за можливості читати мовою оригіналу, зазвичай це англійська. Таким чином можна отримувати найактуальнішу інформацію, не витрачаючи час на очікування видання новинок українською або російською мовами.

«Как растут бренды», Байрон Шарп

How Brands Grow: What Marketers Don’t Know

Автор книги, який є директором Інституту маркетингових наук Еренберга-Басса при Університеті Південної Австралії, виклав наукові висновки про те, як люди здійснюють покупки та як за рахунок цього зростають бренди. В основі роботи Шарпа лежать тривалі дослідження поведінки реальних покупців. У книзі автор доводить, що успіх бренду, його популярність серед споживачів можна прорахувати. Більше того, Шарп наголошує, що хоч маркетинг і є почасти творчою діяльністю, в його основі мають бути академічні дослідження та чіткі прогнози.


«Нация фастфуда», Ерік Шлоссер

Fast Food Nation

Вперше ця книга побачила світ у 2001 році, наробивши чималого галасу. Вона присвячена індустрії швидкого харчування, усьому тому, що зазвичай лишається поза полем зору відвідувачів. Окрім насправді шокуючих фактів, невтішної статистики та викриття правди про культуру швидкого харчування, на читачів очікує багато цікавого, наприклад, економічний аспект діяльності мереж закладів фастфуду. Шлоссер на прикладах доводить, що споживач може впливати на діяльність бізнесменів, купуючи або відмовляючись від покупки, змушувати їх змінювати свої рішення.


«Думай поза шаблонами: інноваційна парадигма креативності в бізнесі», Люк де Брабандер та Алан Айні

Thinking in New Boxes: A New Paradigm for Business Creativity

Ця книга, що вийшла в українському перекладі в серії «Бібліотека МІМ», рекомендована як для досвідчених керівників, так і для тих, хто лише планує ними стати і прагне закласти відповідне підґрунтя своєї кар’єри. Книга є практичним посібником з того, як зламати стереотипи і не зважати на обмеження, як створювати можливості, віднаходити нові ринкові ніші. Вона про креативне та інноваційне мислення. Автори пропонують методику з п’яти кроків, завдяки якій змінюються усталені погляди на всі аспекти бізнесу.


«Тонке мистецтво пофігізму», Марк Менсон

The Subtle Art Of Not Giving F*ck

Наразі цю надзвичайно цікаву книгу можна прочитати лише мовою оригіналу. Це один із головних бестселерів 2016 року. В основі роботи Менсона лежить ідея про те, що помилки та невдачі – невід’ємна частина життєвого шляху. Навіть болісний досвід є корисним, адже може стати джерелом натхнення для подальших здобутків.

Дізнайтеся більше про цю книгу


«Моя жизнь, мои достижения», Генрі Форд

My Life and Work

Класика бізнес-літератури, що мала близько ста видань в десятках країн світу та виходила друком навіть у СРСР, автобіографічна книга одного з найвидатніших управлінців минулого століття, організатора поточно-конвеєрного виробництва, батька автомобільної промисловості Америки. Форд був прихильником раціонального підходу не лише на виробництві, а й в усьому, що стосувалося роботи. Крім того, автовиробник був новатором свого часу, його ідеї, хід думок досі актуальні та будуть корисними тим, хто має амбіції керівника або прагне налагодити власну справу.


Вам буде цікаво: як зрозуміти, що вам пора до бізнес‑школи
Поділитися: