5 книг від співзасновниці бібліотеки Botan Альони Іванової

335
maincream.com
Книги, що допоможуть у створенні бізнесу будь-якого масштабу

Альона Іванова, співзасновниця бібліотеки Botan

Бізнес-літературу, порівняно із художньою та документальною прозою, я читаю мало. Ще рідше перечитую (хоча згадала і такі приклади). Мені здається, що до бізнес-книги потрібно звертатися з чітко сформульованим внутрішнім запитом. Їх часто так і пишуть – не літературно, не захопливо, але з упором на наочність і прикладну частину. Мені здається, що хороша книга завжди захоплює, в тому числі і книга з бізнесу. Тому ідеальна бізнес-книга для мене виглядає так: прикладний матеріал, написаний в художній формі. До моєї радості, таких прикладів чимало і кожен з них потрапляє до списків маст-рідів.

«Взуття-буття», Філ Найт

2017

Мені здається, що це зразкова бізнес-книга на сьогоднішній день. Прикладна, надихаюча, корисна, – ділова література, написана художньою мовою. В епоху пост-правди донести інформацію, не залучаючи себе, без емоцій, вже майже неможливо. Навіть якщо ви не любите бізнес-літературу, від цієї книги просто не відірватися. Це виробничий роман, комедія, трактат із релігієзнавства та сектобудівництва, – що завгодно, тільки не нудна бізнес-книга. Чудова книга для відпустки – щоб зарядитися і відпочити.


 «Керуючи чарами. 10 здорових стратегій лідерства», Лі Кокерелл

2014

Книга керуючого Діснейлендами входить до мого топ-листу, я її перечитую та рекомендую всім, хто працює з людьми. Тобто — взагалі всім. «Керуючи чарами» – книга про те, як впроваджувати рішення в колективі розміром з невелику країну. Як приймати і реалізовувати непопулярні рішення, як ставитися до людей у ​​своїй компанії, що робити і яким бути. Дуже мотивуюча, максимально прикладна книга. І головне – поради автора адекватні для бізнесу будь-якого масштабу.


«Розвиток бізнесу», Верн Харніш

2014

Якщо ви прочитаєте лише одну бізнес-книгу цього року, то нехай це буде ця книга. Дуже багато хороших бізнес-ідей не виживають, стикаючись із проблемою зростання. Іноді може здаватися, що це і не проблема зовсім – адже достаток не голод, якось впораємося. Верн Ханіш популярно пояснює помилковість такої думки. Як передбачити зростання, підготувати бізнес до змін, перебудувати процеси – все тут описано дуже наочно, з прикладами документів і описом процесів. З книгою бажано попрацювати, не просто прочитати. Дуже хороший привід провести інвентаризацію своєї справи.


«Закон малинового варення», Джеральд Вайнберг

2014

Книга про консалтинг та для всіх, хто ним займається, але нехай це не відлякує решту. Будь-яка працююча людина, яка хоч якимось чином взаємодіє з людьми, будь то клієнти, підрядники, ЗМІ, партнери, так чи інакше когось консультує. Автор сформулював свої закони (і зробив це з хорошим гумором) на підставі 50-річного досвіду в консультуванні. Мені здається, після уважного читання цієї книги можна навчитися продавати сніг взимку, вирішувати завдання будь-якої складності і знайти підхід до будь-якої людини.


«Один в океані», Слава Курілов

2004

Документальна історія радянського йога та океанографа Слави Курілова, який втік із СРСР, пропливши в крижаному океані три доби. Автор сам описує всю операцію – від підготовки до реалізації та адаптації після. Дуже спокійно і докладно. З одного боку це просто жаліслива історія про подвиг однієї людини, але я ставлю цю книгу в список бізнес-літератури в тому числі. Для мене це найкраща книга із визначення мети і дисципліни, розстановки пріоритетів та волі. Ці навички і вміння бувають набагато кориснішими за спеціальні знання та досвід роботи. Повторити вчинок Слави Курілова на самій лише фізпідготовці неможливо, як і в бізнесі не можна досягти успіху тільки завдяки бізнес-книгам або тільки завдяки специфічним знанням своєї галузі.

Поділитися: