5 книг від СЕО інвестиційної компанії Trident Acquisitions Corp Олексія Тимофєєва

396
facebook.com
Книги, які допоможуть розвинути стратегічне мислення

Моє ставлення до читання загалом можна передати словами Федора Достоєвського: «Перестати читати книги – значить перестати мислити».

Якщо уявити собі знання про бізнес як піраміду з книг, то один з її основних фундаментальних блоків буде складений з праць зі стратегії.

Стратегія – це давня і навіть стародавня за походженням дисципліна. Але аж ніяк не застаріла

Втратити актуальність може той чи інший стратегічний план або ідея, але не сам стратегічний підхід як цілісний корпус знань і не стратегічне мислення як спосіб дивитися на світ і приймати осмислені рішення. Чим динамічніші життя та бізнес, тим більшого значення набувають так звані метанавики, до яких можна віднести і стратегічне мислення.

Я підібрав книги про стратегію різних поколінь: дві класичних роботи і три нові. Всі вони актуальні з практичної точки зору та відповідають на питання сьогодення, особливо з урахуванням характеру бізнес-середовища нашої країни та економіки, що розвивається та наздоганяє.

Рекомендую читати їх в оригіналі.


Ігор Ансофф, «Стратегічний менеджмент», 2011

Igor Ansoff, Strategic management

Класична робота американського економіста і видатного бізнес-мислителя з моменту свого першого видання в 1979 році заслужено вважається одним з базових підручників зі стратегічного управління. Центральне завдання книги – показати те, як має створюватися та працювати ефективна стратегія бізнесу в умовах складного і мінливого ​ зовнішнього середовища з урахуванням необхідності посилення підприємницьких принципів у менеджменті.

Книга послідовно проводить читача усіма етапами стратегічного процесу – від оцінки зовнішнього середовища, формулювання стратегічних опцій до впровадження змін та роботи з опором всередині компанії.

Після прочитання цієї роботи ви будете впізнавати ідеї Ансоффа в кожній другій сучасній книзі зі стратегії.


Кенічі Омае, «Мислення стратега: Мистецтво бізнесу по-японськи», 2007

Kenichi Ohmae, The mind of the strategist: the art of Japanese business

Книга детально описує методики пошуку бізнес-рішень і генерування нових ідей, інструменти аналізу та розробки системи конкурентних переваг, стратегічні пастки, обмеження і способи їх подолання та інші практичні інструменти, що будуть корисні для підприємців і менеджерів бізнесу будь-якого масштабу і стадії зрілості.

Вона максимально практична і наповнена корисними робочими підходами та інструментами. Автор використав свій багаторічний досвід роботи бізнес-консультанта компанії McKinsey, котрий спеціалізувався на роботі з японськими фірмами-експортерами. Багато в чому завдяки цій книзі, що витримала вже десятки перевидань і перекладена понад 20 мовами, Кенічі Омае у бізнес-середовищі носить неофіційний титул Mr. Strategist.


Рита Гюнтер Макграт, «Кінець конкурентної переваги: ​​як навчитися розвивати стратегію разом з бізнесом», 2014

Rita Gunther McGrath, The end of competitive advantage: how to keep your strategy moving as fast as your business

Книга професора бізнес-школи Колумбійського університету вперше видана в 2103 році і побудована на ідеї про те, що характер конкуренції і сама суть конкурентних переваг на сучасних ринках змінилися настільки, що класичні інструменти стратегічного аналізу та планування багато в чому втратили свою ефективність. Автор пропонує використовувати нестабільні тимчасові переваги, які виникають і розвиваються на ринках хвилеподібно.

У книзі системно аналізується різниця між «стійкою» і «нестійкою» парадигмою конкуренції і викладаються покрокові практичні рекомендації щодо переформатування стратегії бізнесу на базі нового інноваційного менталітету.


Мартін Рівз, Кнут Хаанес, Джанмеджая Сінха, «Ваша стратегія потребує стратегії», 2016

Martin Reeves, Knut Haanaes, Janmejaya Sinha, Your strategy needs a strategy

Книга 2015-го року видання написана партнерами однієї з топових світових консалтингових компаній Boston Consulting Group і є результатом п’ятирічного дослідницького проекту. Вона, по суті, вводить в стратегічний менеджмент новий інструмент – стратегічну палітру. Цей інструмент дозволяє оцінювати параметри бізнес-середовища за кількома ключовими якісними показниками і на основі цього будувати власну оптимальну стратегію, спираючись при цьому на п’ять детально опрацьованих авторами базових варіантів.


Марк Розін, «Стратегія чистого листа. Як перестати планувати і почати робити бізнес», 2015

Цю книгу 2105-го року видання я додав до списку для інтелектуального резонансу. Перша назва «Успіх без стратегії» говорить сама за себе. Автор книги – бізнес-консультант, керівник великої консалтингової компанії з більше ніж 20-річною історією роботи та психолог за освітою. У книзі контрастним чином розглядаються два підходи до ведення бізнесу: стратегічний і опортуністичний.

Розін розкриває суть і послідовно аналізує плюси та мінуси кожного з підходів і дає професійні рекомендації щодо підвищення ефективності динамічного бізнесу, побудованого на експериментуванні та максимальному використанні можливостей поточного моменту.

Поділитися: