5 книг від президента бізнес-школи «МІМ-Київ» Ірини Тихомирової

307
K.Fund Media
Книги про зміни і людей, які їх здійснюють

Зараз неможливо не читати. Управлінцям весь час потрібно приймати рішення. Не винаходити при цьому велосипед допомагає читання – адже хтось вже робив це раніше. Але книги не завжди містять готові відповіді. Вони не навчать чинити правильно і не розкажуть, як краще діяти в тій чи іншій ситуації. Читання – це як похід до музею, театру чи як подорожі, воно дає ідеї і асоціації, допомагає ширше поглянути на ситуацію, прочистити мозок і не зациклюватися на проблемі.

Ось п’ять бізнес-книг, які я раджу прочитати управлінцям, що думають про зміни і готові бути їх рушійною силою.

«Думай в других форматах», Люк де Брабандер, Алан Іні, 2015

Thinking in New Boxes: A New Paradigm for Business Creativity

Ця книга – своєрідна методика розвитку креативності. Вона дуже корисна зараз, в епоху постійних змін, оскільки допомагає звільнитися від обмежень, мислити творчо і генерувати нові ідеї. Брабандер і Іні, консультанти з Boston Consulting Group, описують кілька простих кроків на шляху до нових форматів мислення:

Сумнівайтеся. У всьому шукайте можливості, кидайте виклик існуючим перспективам. Не думайте, що правильним є те, що було правильним завжди – пробуйте нове.

Шукайте нові варіанти. Розглядайте всі можливі рішення, аналізуйте їх, вибирайте нові і співвідносьте з вашими бажаннями.

Генеруйте ідеї і намагайтеся втілювати їх у життя. Обирайте ті з них, що можуть забезпечити найкращий результат.

Постійно здійснюйте переоцінку. Ідея не може бути хорошою вічно, тому продовжуйте шукати нове.


«Управляя изменениями», Іцхак Адізес, 2014

Mastering Change: The Power of Mutual Trust and Respect in Personal Life, Fami ly Life, Business and Society

Адизес – один із найвідоміших філософів у сфері менеджменту, а «Управляя изменениями» – його класична книга. Він її доповнив, і на початку наступного року вона вперше буде видана українською мовою.

Опублікована вперше 25 років тому, ця книга не втратила актуальності, адже, як наголошує автор, в житті постійними є лише зміни. Причому зміни всюди – у бізнесі, в особистому житті, у собі. І Адізес розповідає, як бути готовим до них. Книга «Управляя изменениями» гідна стати настільною. Автор говорить важливі речі простою мовою, тому книгу приємно читати.


«Непереборне», Адам Альтер, 2017

Irresistible: The Rise of Addictive Technology and the Business of Keeping Us Hooked

Ми стаємо залежними від наших гаджетів. Захоплення сучасними технологіями часто витісняє з нашого життя звичайні людські стосунки. Адам Альтер, професор поведінкової психології та маркетингу, написав про це книгу. Він розповідає історії людей, яким дивом вдалося позбутися залежності від відеоігор, соціальних мереж. Автор аналізує результати досліджень, які проводили по всьому світу з метою з’ясувати, як на нас впливають гаджети, і пропонує замислитися про значущість технологій в нашому житті.


Девайс №1. Таємна історія iPhone, Брайан Мерчант, 2017

Ніхто не знає, як створювався iPhone. Компанія Apple не любить говорити про процес своїх розробок, тому багато деталей залишаються невідомими. iPhone – сакральний пристрій, який справді змінив життя людини. Корисно знати, як він з’явився на світ, які конфлікти виникали під час роботи над ним і як компанія надихнулася ідеєю його створення.

Журналіст Брайан Мерчант поговорив з інженерами і дизайнерами Apple, які брали участь у розробці оригінального iPhone, і написав про це книгу. Financial Times включила її до короткого списку номінантів на премію «Бізнес-книга року». Раджу прочитати цю історію всім людям, які цікавляться технологіями і самі прагнуть створювати щось нове.


«Alibaba. Дім, Який збудував Джек Ма», Дункан Кларк, 2016

Alibaba: The House That Jack Ma Built

Джек Ма – культовий управлінець, якого називають «китайським Стівом Джобсом». Своїм прикладом він довів, що можливо все – створив одну з найдорожчих компаній у світі. У своїй книзі Дункан Кларк розповідає історію успіху Джека Ма – учителя англійської мови, який за 15 років побудував імперію електронної торгівлі. Становлення Alibaba подано в контексті епохальних економічних і соціальних змін в Китаї, що робить оповідь ще цікавішою.

Поділитися: