5 книг від керуючого партнера агентства O2PR Ольги Дьякової

198
WoMo
Книги для всебічного розвитку успішного підприємця

Бізнес-література – частина життя будь-якого підприємця. Технології, інструменти, тренди індустрії настільки швидко змінюються, що потрібно обов’язково встигати читати літературу в своїй сфері, щоб не випасти з контексту. Книга розширює кругозір, дає нові ідеї, можливість подивитися на ситуацію в твоєму бізнесі й житті з іншого ракурсу. Надаю перевагу книгам, в яких автор не просто описує свої гіпотези і умовиводи, а й підкріплює їх добротним дослідженням питання.

При цьому впевнена, що успішний підприємець – це всебічно розвинена особистість, для якої поняття «соціальна відповідальність бізнесу» і «духовні цінності» – не порожній звук. Тому термін «література для бізнесу» я розумію досить широко, не обмежуючись власне економічними працями.

Ось п’ять книг, які мені допомагають у бізнесі.

«Поймать большую рибу», Девід Лінч

Catching the Big Fish

Геніальний кінорежисер ділиться власним досвідом того, як навчитися керувати внутрішньою енергією і відкрити невичерпне джерело натхнення, яке знаходиться всередині кожного з нас. Книга Лінча нагадує про те, що всім нам потрібно вміти зупинитися, відчути і зрозуміти себе, сфокусуватися на головному. Останнє дуже важливо, адже за законом Парето 20% зусиль дають 80% результату.


«Як працює машина економіки», Рей Даліо

How the Economic Machine Works

Справжня філософія бізнесу від засновника найбільшого хедж-фонду в світі – як мінімум тому має сенс зрозуміти, як Даліо бачить механіку світової економіки. Йому вдалося вибудувати по-справжньому міцний бізнес, який адаптується до будь-яких умов і зростає навіть ув період криз. Люблю повертатися до цієї роботи Даліо, коли я в глухому куті й не можу вирішити якесь питання в бізнесі. Допомагає розставити все по поличках.


«Правдива маніпуляція: довіра і чесність в PR-бізнесі та журналістиці», Джулія Хобсбаум

Where The Truth Lies: Trust and Morality in the Business of PR, Journalism and the Communications

Книга Джулії Хобсбаум, засновниці Editorial Intelligence, – справжня азбука комунікацій, глибоке дослідження відносин PR і ЗМІ, а також журналістської етики, значення PR для суспільства, нових медіа та інших сфер. Класика, яка завжди актуальна.


«Неординарні. Історії успіху», Малколм Гладуелл

Outliers. The Story of Success

Люблю всю творчість Малколма Гладуелла – відчувається його потужний журналістський бекграунд у The New Yorker і Washington Post. Він вміє розглянути звичні явища під новим кутом. У своїй книзі Outliers Гладуелл змінює наше уявлення про те, що таке успіх в сучасному світі. Він пропонує поглянути на успішних і геніальних людей з практичної точки зору. Чим конкретно вони відрізняються від інших? Від яких саме елементів залежить успіх? Які приховані закономірності впливають на геніальність? Історії успіху як виявляється, мають набагато більше граней і є значно цікавішими, ніж це може здатися на перший погляд.

Сила дрібниць: «Поворотний момент» Малколма Гладуелла


Біблія

Будь-який бізнес повинен мати надійний фундамент. І будувати його потрібно не на піску, а на камені. Біблія допомагає створити таку основу. Це свого роду діловий і соціальний гайдлайн, де зібрано багатовіковий досвід – про стосунки, про значення прибутку, про важливість ділової репутації, про баланс між роботою і сім’єю і багато іншого.

Поділитися: