5 книг від керівника видавничого проекту K.Fund Books Марії Помазан

233
K.Fund Media
Книги, які допоможуть стати максимально ефективним у всьому

Читати я навчилася дуже рано й відтоді читаю постійно, але хотілося б більшого. Тому намагаюся зробити читання книг максимально швидким, не втрачаючи при цьому в якості засвоєння інформації. Моя улюблена тема – ефективність. Вона важлива і в роботі, і в стосунках, і у вихованні дітей, у житті взагалі. Це перш за все про те, як відокремити важливі речі від неважливих і виділяти на них співмірні ресурси, приносячи якомога більше користі. Тому моя добірка – базові книги з категорії «саморозвиток», які допоможуть жити організованіше, продуктивніше і зрештою щасливіше.

«Как привести дела в порядок: искусство продуктивности без стресса», Девід Аллен

Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity, 2001

Кілька років тому, коли я змінила професію і активно цікавилася системами управління часом, начальник навчив мене власних прийомів планування і порадив цю книгу. З тих пір мої методи тайм-менеджменту значно вдосконалилися і персоналізувалися, але так чи інакше техніка GTD (Getting Things Done) залишається базовою. Головне, чого вона мене навчила, – планувати завдання покроково і систематизувати свої дії за певними ознаками, вибудовувати їх у логічну структуру. Розуміння, який крок зробити наступним, дуже економить час, особливо в умовах багатозадачності, коли необхідно часто і швидко перемикатися.


«Жизнь на полной мощности: управление энергией – ключ к высокой эффективности, здоровью и счастью», Джим Лоер, Тоні Шварц

The Power of Full Engagement: Managing Energy, Not Time, Is the Key to High Performance and Personal Renewal, 2003

Наступний крок у підвищенні власної ефективності – управління енергією. Лоер і Шварц стверджують, що наші «батарейки» заряджаються від чотирьох джерел: фізичного (яке є основою для всіх інших), інтелектуального, емоційного і духовного. Просто, але дивовижно: інтелектуальні, емоційні і духовні «м’язи» працюють так само, як і фізичні. І поводитися з ними слід за таким самим принципом: спочатку навантаження понад власні ліміти, потім – обов’язковий відпочинок. Так підвищуються витривалість і продуктивність. І хоча виконувати наведені в книзі рекомендації виходить не завжди (особливо в частині відпочинку), система працює. Перевірено.


«Прыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успеха», Маршалл Голдсміт

What Got You Here Will not Get You There: How Successful People Become Even More Successful, 2007

Тепер про управління своєю поведінкою. Відомий бізнес-тренер Маршалл Голдсміт пропонує нескладні й дієві методи зміни шкідливих поведінкових звичок, що заважають позитивним відносинам з людьми і здатних зруйнувати кар’єру. Читати його книгу місцями неприємно: мимоволі хоч в одному з прикладів упізнаєш себе. Одна з найважливіших, на мою думку, думок книги – про самоприниження. Часто саме своїми природними задатками або їх відсутністю ми виправдовуємо власну запальність, неорганізованість або нездатність вивчити англійську. Цей наш міф Голдсміт розвінчує красиво і безжально. «Наступного разу, коли ви скажете: «Я просто не здатен…», – радить автор, – спитайте себе: «А, власне, чому?»


«Формула щастя: спроектуй свій шлях до радості», Мо Гоудат

Solve for Happy: Engineer Your Path to Joy, 2017

Мо Гоудат, директор з розвитку однієї з найбільш інноваційних компаній світу, Google X, до всього підходить із точністю інженера-проектувальника. Його погляд на щастя настільки ж прагматичний і зухвалий, як і на ракетобудування. Саме цим він і підкуповує. Секрет щастя, за Гоудатом, – у максимально тверезому баченні реальності й себе самого. Він описує шість найважливіших ілюзій і сім сліпих плям людської свідомості, які необхідно розпізнати і ліквідувати, а також п’ять основних істин, які дають змогу досягти гармонії з собою і задоволення від життя загалом, навіть якщо воно завдає вам нищівного удару. Чиста математика.


«Створення інноваторів: як виховати молодь, яка змініть світ», Тоні Вагнер

Creating Innovators: The Making of Young People Who Will Change the World, 2012

Хоча ця книга орієнтована насамперед на батьків, учителів і керівників, які виховують виробничу і корпоративну молодь, її ідеї можна легко застосувати й до себе. Як перестати борсатися в робочій рутині й почати творити на робочому місці, змінюючи світ навколо себе? Як через гру і захоплення знайти своє покликання і посилити внутрішню мотивацію? Ось саме тут з ефективністю виявляється не все так однозначно. Книга мала великий успіх у світі, а в Україні ми готуємо вже друге, оновлене її видання.

Переклад першого видання українською мовою видавничий проект K.Fund Books випустив у 2015 році.


Поділитися: