5 книг від керівника IT-школи UNIT Factory Валерії Заболотної

384
facebook.com
Книги, які допоможуть адаптуватись до нових умов ведення бізнесу

Валерія Заболотна, керівник IT-школи UNIT Factory

Я хочу порекомендувати ті книги, які радикально змінили моє сприйняття світу. Саме їх поєднання пояснило мені, чому люди різні та незрозумілі, чому поводять себе дивно, не так, як я очікую і як мені здається правильним. Ці книжки зробили мене більш толерантною і підвищили мою здатність ефективно досягати результату із зовсім різними людьми. Вони розкрили для мене розуміння залежності між людьми. Чим би ми не займалися в житті – ці книги дадуть позитивний поштовх самовдосконалення.

 

«Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бути», Маршалл Голдсміт, Марк Рейтер

2017

Змінити моделі поведінки дорослій людині дуже важко. Навіть якщо є повне розуміння того, що певна риса заважає досягнути успіху або вийти на новий рівень. Є взагалі незмінні речі. Як от темперамент. Проте є звички, з якими можна працювати. Автори стверджують, що в кожному з нас живе відмінний стратег (коли плануємо щось) і сумнівний виконавець (коли потрібно реалізувати цей план). Ця книга допоможе розібратися в тому, як навколишнє середовище впливає на поведінку, навчить справлятися з пусковими механізмами негативних реакцій і допоможе дістатися успіху в процесі саморозвитку.


«Відкриваючи організації майбутнього», Фредерік Лалу

2016

Як повинна працювати організація нового покоління? Наскільки дієвою є сучасна система управління компаніями? Яких змін потребують керівники компаній? Відповіді на саме ці питання і шукає у своїй книзі Лалу. Автор пише, що коли ми стикаємось з потребою зростання нашої свідомості – це стрес та подвиг для кожної людини. Потрібна чимала відвага, щоб відмовитися від застарілих непорушних істин і освоїти новий погляд на світ. Ця книга для тих, хто готовий зрушити парадигму світосприйняття і перейти на рівень, більш відповідний сьогоднішньому світу.


«Scrum. Революційний метод управління проектами», Джефф Сазерленд

2016

Книга Сазерленда Scrum – це історія про поєднання психології та бізнесу. Всі вважають, що для відчуття щастя важливий результат. Але якщо нам будуть віддавати належне тільки за результат, а не за процес його досягнення – життя стане досить поганим. Коли результату все ж таки досягнуто, настає добре знайоме відчуття спустошеності. Вкрай важливо перебудувати своє доросле життя таким чином, щоб насолоджуватися «на шляху», досягати результатів «порціями». Це і є Scrum. Невеликі кроки, зроблені вперед, що мають величезний вплив на відчуття радості від руху. Постійні поліпшення, легко керовані короткі цикли. Чим більше радості ми знаходимо, тим більше її вплив на наше життя.


«Антикрихкість: речі, що стають кращими від безладу», Насім Талеб

2015

Американський вчений ліванського походження, математик і талановитий оповідач Насім Талеб пише образно, викликає захоплення переходами від глибоких роз’яснень до жорстких зауважень. «Антикрихкість» – продовження його бестселера «Чорний лебідь». У своїй книзі він розповідає, що кожна людина повинна експериментувати, орієнтуватись у величезному об’ємі доступної інформації, бути готовою до ризику і помилок. Саме гнучкість і є однією з визначальних якостей лідера, пише Талеб.


«7 звичок надзвичайно ефективних людей», Стівен Кові

2012

Ця книга – класика світової бізнес-літератури. Вона написана автором після детального аналізу практично всіх книг про успіх. Робота Кові написана живою і барвистою мовою з ноткою гумору. Не всі усвідомлюють, що так і не виходять зі стану залежності протягом життя. І якщо дитячу залежність від батьків і оточення просто зрозуміти, то дорослу залежність від чужої думки, культурних стереотипів, накопиченого запасу традиційних переконань можна пояснити лише нашим небажанням вийти з режиму автопілоту і включити свідомість. Кожна теоретична порада підкріплена реальною історією, що не тільки допомагає краще зрозуміти значення теорії, але і зіставити її з реальною практикою.

Поділитися: