5 книг від керівника BlaBlaCar в Україні Олексія Лазоренка

686
Одессея
Книги, що допомагають зрозуміти принципи розвитку суспільства і закони взаємодії людей

Бізнес-література рідко надихає мене так, як книги про розвиток і функціонування суспільства загалом. Адже бізнес – це лише вузький аспект соціально-економічного устрою. Розуміти процеси, які формують цю соціально-економічну взаємодію людей, набагато цікавіше. Утім, звісно, і прикладних конкретних знань, які можна одразу застосовувати, така література зазвичай не дає, але від цього вона не стає менш надихаючою і цікавою.

«Sapiens. Краткая история человечества», Юваль Ной Харарі, 2016

Sapiens. A Brief History of Humankind

Це дуже хороша книга. Проста, зрозуміла і добре структурована. Не дивно, що її написав викладач університету, таким чином оформивши один зі своїх курсів лекцій. Безліч цікавих фактів і припущень і при цьому ніякого хаосу і мішанини. Впевнений, що книга «Sapiens» буде цікава широкому колу читачів. Вона цілком резонувала з моїм світовідчуттям. Я майже в усьому погоджувався з автором, тому що його думки і аргументи здавалися мені логічними і справедливими.


«Homo Deus: Краткая история будущего», Юваль Ной Харарі, 2016

Homo Deus. A Brief History of Tomorrow

 Логічне продовження книги «Sapiens», де Юваль Ной Харарі намагається уявити, якими питаннями займатимуться люди після того, як вирішать основні сучасні проблеми. Сміливі й аргументовані міркування про те, як людство трансформуватиметься в новий вид технологічних «напівбогів» і які нові проблеми це принесе, про розшарування людства на всемогутніх і зайвих людей, про етику цих процесів, про релігію і вічну погоню за щастям. Майбутнє в книзі здається страшним, але, озираючись на всі боки, усвідомлюєш, що рух цього локомотива набирає обертів і зупинити його вже дуже складно. Та й чи варто?


«Фізика майбутнього», Мічіо Кайку, 2013

Physics of the Future

Мічіо Кайку – вчений-прогнозист, який передбачає, як розвиватиметься людство до 2100 року. У певному сенсі він порівнює себе з Жулем Верном, який в одному з романів описав Париж XX століття і, судячи з того, що ми бачимо, виявився дуже точним у своїх прогнозах. Автор добре розуміє наукові тренди, обізнаний у фундаментальних і прикладних науках. Великим бонусом до його знань є те, що він спілкується зі світовими лідерами індустрій нанотехнологій, медицини, енергетики, тому його дані свіжі й переконливі. До того ж книга написана простою і зрозумілою мовою.


«Третья волна», Елвін Тоффлер, 2009

The Third Wave

 Ще одна прекрасна книга на тему, яка мене дуже цікавить. Вона розповідає про теорію еволюції нашого суспільства, етапи розвитку людства. Книга розділена на три частини: перша хвиля (аграрна), друга (індустріальна) і третя (постіндустріальна). Зараз, вважає Тоффлер, людство в своєму розвитку перебуває на стику другої і третьої хвиль, тобто на порозі постіндустріального суспільства. При цьому перехід між хвилями завжди супроводжується війнами, що загрожують людству вимиранням. Автор цікаво розповідає про те, під впливом яких чинників змінюються підвалини і що приходить їм на зміну. Дивно те, що видана в 1980 році, книга й сьогодні сприймається свіжо й актуально. Але у «Третьої хвилі» є мінус – вона задовга і важко читається.


«Антихрупкость. Как извлечь выгоду из хаоса», Нассім Талеб, 2015

Antifragile: Things That Gain from Disorder

Книга дохідливо розповідає про просту і стару істину: стреси, струси і різні випробування – це наші союзники як у приватному житті, так і в бізнесі, державному управлінні та в усіх інших сферах, в тому числі в самому процесі еволюції. Саме під впливом цих факторів формуються по-справжньому стійкі структури, які залишаться на плаву в довгостроковій перспективі. Якщо тривалий час все дуже рівно і спокійно, це розслабляє, послаблює і, швидше за все, призведе до катастрофи. Яким би неприємним не був цей факт, корисно його усвідомити і прийняти.


Вам буде цікаво: Пружина процвітання: 4 книги про зв’язок технічного прогресу та економічного зростання
Поділитися: