Шеріл Сендберґ надихнулася: 5 книг від головного операційного директора Facebook

591
fortune.com
Що читає жінка, яка керує найбільшою у світі соціальною мережею

Шеріл Сендберґ обіймає одну із ключових посад у компанії Facebook і входить до її ради директорів, у минулому – віце-президент з глобальних онлайн-продажів та операцій Google. Журнал Time включив її до сотні найвпливовіших людей світу у 2012 році. За свіжою інформацією Forbes, розмір її статків – $1,6 млрд.

Ось кілька книг з її книжкової полиці, які допомогли Шеріл стати успішною.

«Бизнес с нуля. Метод Lean Startup для быстрого тестирования идей и выбора бизнес-модели», Ерік Ріс, 2017

The Lean Startup: How Today’s Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses

На більшість стартапів чекає провал, але це – не фатум. Традиційно компанії розробляли детальні стратегії і системи перевірок якості товару, перш ніж видати на-гора свій «ідеальний» варіант. Але такий підхід ризикований, адже не завжди вдається передбачити, як відреагує ринок. Ріс пропонує метод економічного стартапу: оперативно випробовувати нові продукти на реальних споживачах і вдосконалювати на основі цього свою бізнес-модель. І тільки після того, як на столі будуть конкретні факти, а не ефемерні прогнози, починати масштабні капіталовкладення.


«Сознательный бизнес», Фред Кофман, 2017

Conscious Business: How to Build Value Through Values

Про совісне підприємництво має прочитати кожен виконавчий директор, переконана Сендберґ. Ідеї Фреда Кофмана, який консультував управлінців Google, Microsoft та Yahoo!, мали визначальний вплив на її кар’єру, зазначає вона. У цій книзі мовиться про свідомий бізнес, не байдужий до потреб тих, хто його розвиває. Лідери, яким довіряють найбільше, – емпатичні, щирі, готові брати на себе відповідальність і докладають усіх зусиль, аби не опинитися у ролі жертви, а залишатися гравцем.


«Добейся максимума. Сильные стороны сотрудников на службе бизнеса», Маркус Бекінгем и Дональд О. Кліфтон, 2016

Now, Discover Your Strength

Ця книга для HR-менеджерів Facebook є хрестоматійною, адже допомагає зрозуміти, як знайти ефективних працівників та допомогти їм сповна розкрити власний потенціал. Автори посилаються на результати 25 років досліджень персоналу великих компаній, які продемонстрували, що найважливіший чинник успіху – те, скільки людей відповіло «так» на запитання «Чи є у вас можливість робити те, що вам вдається найкраще, щодня?». Приємний бонус: у книзі є тест, завдяки якому можна дізнатися про свої яскраво виражені здібності та як не зарити ці таланти в землю.


«Ділова ковбаса», Тіна Фей, 2011

Bossypants

Мемуари гумористки Тіни Фей – те що треба для амбітних молодих жінок, які відчувають дискомфорт, коли їх називають «діловими» (bossy). Сендберґ якось навіть фінансувала кампанію за припинення використання цього слова щодо дівчат у медіа. Поради Фей допомагають узагалі на нього не зважати і якщо не додають впевненості та рішучості, то принаймні є приводом добряче посміятися. «Помилок нема, є лише можливості», – стверджує авторка.


«Короткий путівник по щасливому життю», Анна Квіндлен, 2000

A Short Guide to a Happy Life

Колумністка The New York Times та лауреатка Пулітцерівської премії Анна Квіндел у своїх філософських роздумах про життя нагадує, що через шалений ритм сучасності ми втрачаємо здатність оглядатися довкола і спостерігати, тож жити у теперішньому часі, усвідомлюючи цінність кожної миті, доведеться вчитися наново. «Я читала її раніше і прочитаю знову. І сама думка, що ця книжка десь біля мого ліжка, заспокоює мене», – запевняє Сендберґ.


За матеріалами The New York Times

 

Як бачимо, лідери інновацій читають не лише книги з теорії менеджменту та організації бізнесу. Успіх передбачає широту поглядів. Ось, наприклад, улюблені книги Марка Цукерберга – засновника Facebook.

Поділитися: