5 книг від генерального директора Red Bull в Україні та Білорусі Тетяни Лукінюк

301
Фото з Facebook Тетяни Лукинюк
Книги, що допоможуть прискорити бізнес-процеси у вашій компанії

Тетяна Лукінюк, генеральний директор Red Bull в Україні та Білорусі

Років десять тому я захопилася читанням бізнес-книг. Прочитавши енну кількість, я дійшла висновку, що бізнес-книги можуть допомагати бізнесу новими методами – покращуючи його ефективність, прискорюючи процеси з тактичної точки зору.
А що стосується стратегічного бачення, створення і мотивації команд – навчити цьому здатна тільки художня література. Причому не один десяток книг. Тому мої рекомендації включають не так бізнес-книги, як non-fiction.

«Переможець», Джек Велч, Сьюзі Велч

2011

Книга славетного CEO General Electric. Вона написана не високим науковим стилем, а  простою зрозумілою мовою – про особистий досвід автора у побудові кар’єри. Велч наводить приклади варіантів розвитку кар’єри зі свого досвіду і дає рекомендації, які можна застосувати на практиці. Ніяких теоретичних викладок – практичні відповіді на найпоширеніші кар’єрні питання. Мені дуже близька філософія і щирість Велча: докладай свої зусилля в правильному напрямку і все вийде; і чесна відповідь на питання про баланс роботи та особистого життя: він про це нічого не знає – такого балансу у нього ніколи не було.


«Переломний момент. Як незначні зміни призводять до глобальних змін», Малкольм Гладуелл

2016

Та рідкісна бізнес-книга, що не втрачає актуальності з часом, хоча вона побачила світ 2000 року. «Переломний момент» розповідає, як невідомі маленькі тренди раптово стають масовими і популярними, і пояснює, як і чому це відбувається. Іншими словами, як працюють «сарафанне радіо» та лідери думок. Книга не гарантує, що саме ваш продукт або послуга переживуть «переламний момент», але дуже чітко розкладає це явище на складові. А решта залишається в наших руках. Я високо ціную бізнес-книги, які містять виразні і корисні думки, не відхиляючись від суті. Книги Гладуелла саме такі.


«У групах: невеликі групи друзів як ключ до впливу на соціальні мережі», Пол Адамс

Grouped: How Small Groups of Friends are the Key to Influence on the Social Web

2011

Ідеальна бізнес-книга. Коротко і по суті. Чудове читання для тих, хто займається групами впливу в соціальних медіа. Книга допомагає зрозуміти феномен соціальних медіа загалом, наших відносин з людьми і дає хороші рекомендації як з практичної, так і з «людської» точки зору. Плюс пропонує список літератури до кожної з тем, якщо є бажання дізнатись більше.


«Не бійся діяти. Жінка, робота та воля до лідерства», Шеріл Сендберг

2013

Популярна книга про специфіку жіночого лідерства. Це радше роздуми на основі багаторічного досвіду роботи. Сендберг не дає готових секретів успіху, але ділиться своїми особистими висновками і знаннями. Багато думок Сендберг щодо кар’єри співзвучні з моїми. Наприклад, не бійтеся пробувати і не прагніть досконалості. А також не соромтеся висловлювати свої думки вголос – вони цінніші, ніж ви думаєте.


«Перемогти за допомогою інновацій. Практичний посібник щодо змін і оновлення організації», Майкл Ташмен, Чарльз О’Рейллі

2014

Ґрунтовна книга про інновації. Інновації – ключова тема багатьох стратегічних сесій і причина радикальних змін  у найрізноманітніших компаніях. У своїй книзі автори на прикладах Disney, 3M і FedEx демонструють, що короткострокові інноваційні успіхи збільшують шанси невдачі в довгостроковому періоді. Вони навіть вводять таке поняття як «синдром успіху», який не дає компаніям швидко реагувати на прогрес і радикально змінюватися. Головна цінність книги в тому, що автори дають практичні рекомендації щодо подолання цього синдрому та стосовно управління інноваційною культурою, яка дозволить і отримувати успіхи сьогодні, і впроваджувати інновації для успіху компанії у майбутньому.

Поділитися: