5 книг від генерального директора книготорговельної компанії «Форс Україна» Олександра Кірпічова

295
З особистих архівів
Книги для ефективного вирішення бізнес-проблем

Книги про бізнес корисно читати не лише стартаперам і діючим керівникам, а й усім, хто бажає побудувати успішну кар’єру. Книги формують наші погляди, переконання, звички. Одним словом, ми те, що ми читаємо. Звісно, можна вчитися на своїх помилках. У мене для вас інша пропозиція: запозичте досвід тих, хто досяг успіху в розвитку свого бізнесу.

Пропоную підбірку бізнес-книг, з яких ви дізнаєтеся про історії успіху, помилки і труднощі, з якими стикалися автори, і про ефективні способи вирішення проблем.

Ці книги змінюють світогляд і спонукають до дії. Читайте і надихайтеся!

«Управління змінами. Як ефективно керувати змінами в суспільстві, бізнесі і приватному жітті», Іцхак Адізес, 2014

Іцхак Адізес – один з найбільш видатних теоретиків у сфері менеджменту та розвитку лідерства, а Інститут Адізеса входить до десятки найкращих консалтингових компаній світу згідно з рейтингом Leadership Excellence Journal. Клієнти Інституту – компанії, що входять в сотню глобальних лідерів в 52 країнах. У цій книзі автор легко і доступно розповідає про зміни, які чекають компанію на шляху її розвитку, а головне – дає практичні поради з управління змінами в бізнесі, в суспільстві і у власному житті. Вихід книги українською мовою (в бізнес-серії «Бібліотека MIM») заплановано на квітень 2018 року.

Правила бестселера: «Як подолати кризу менеджменту» Іцхака Адізеса


«Трансформатор. Как создать свой бизнес и начать зарабатывать», Дмитро Портнягін, 2018

Ця книга буде цікава тим, хто готовий ставити високі цілі й досягати їх, незважаючи на перешкоди. Це неприкрашена історія з перших вуст. Якщо ви не згодні з тим, що у вас є, ви відкриті для нових знань і вважаєте за краще вчитися на чужих помилках – ця книга буде дуже сильним мотиватором. Автор розповідає про свій шлях з точки зору фінансів – від абсолютного нуля до мільярдів на рахунках. Це саме той випадок, коли управлінські помилки перетворилися на корисні уроки життя, а успіхи – на інструкції щодо дій. Книга вийшла в грудні 2017 року, але вже зібрала багато позитивних відгуків.


«Теория каст и ролей», Алекс Крол, 2017

Ця книга здатна змінити життя і світогляд. Теорія каст і ролей – унікальна авторська концепція, одкровення та інсайт автора. На його думку, в сучасному світі людей просто «годують» соціальними міфами, які жодним чином не стосуються реальності, перетворюють на зомбі, які за визначенням не можуть бути вільними й успішними людьми. Агресивний маркетинг відучив людей думати самостійно, бачити смисли, ставити цілі. Одним словом, сучасна людина – не керує собою, тому що нею керують реклама, пропаганда, ЗМІ, поп-культура. Відповідно, всі бажання сучасних людей – псевдобажання, нав’язані ззовні, і мають на меті лише одне – викачати гроші. Автор книги переконаний, що, крім касти, визначальне значення в житті людини мають ще й соціальні ролі, яким вона відповідає. Тобто основні ролі в суспільстві визначають успішність самої особистості. Прочитавши цю книгу, ви зможете визначити свою касту і роль у ній, а також дізнаєтеся, як досягти бажаного успіху.


«Феномен ZARA», Ковадонга О’Ши, 2017

Це біографічна книга про засновника компанії, яка здійснила революцію у сфері fashion-ритейлу й виробництва одягу. Автор розповідає про труднощі, з якими стикався Амансіо Ортега – засновник величезної імперії Inditex Group, що володіє такими відомими брендами, як Bershka, Massimo Dutti, Pull & Bear, Stradivarius, Oysho і ZARA, – про його завдання і шляхи їх вирішення. З перших вуст ви дізнаєтеся історію розвитку цілої імперії, яка починалася з пошиття звичайних халатів, а зараз налічує більше 5 тис. магазинів у 77 країнах світу.


«Думай поза шаблонами», Люк де Брабандер, Алан Айні, 2018

Книга для тих, хто хоче навчитися креативно мислити і діяти рішуче навіть у найважчих ситуаціях. Автори книги пропонують вам зробити п’ять власних кроків до задоволення особистих і професійних потреб. У цьому допоможуть наведені в книзі інтерактивні вправи, візуальні інструменти і цінні поради. Важливо, що в книзі описані реальні кейси – від корпорації Ford до компанії BIC, що створила знамениту ручку. Ви навчитеся виправляти наслідки втрачених творчих можливостей і не нехтувати ними в майбутньому. Це не просто список для самоконтролю. Це – практичний посібник з постійного застосування креативного підходу в бізнесі.

Поділитися: