5 книг від директора Google в Україні Дмитра Шоломка

1270
Twitter
Книги, які навчать цінувати нестандартне мислення і опиратися обставинам

Дмитро Шоломко вже більше 10 років обіймає посаду генерального директора Google в Україні. Його не можна назвати типовим топ-менеджером – він не носить ділових костюмів, рідко з’являється на публіці та не користується соцмережами. Книжкові вподобання Шоломка різноманітні – читає нон-фікшн, але натхнення черпає в тому числі й з художньої літератури. «Я читаю кожен день і можу одночасно читати кілька книг. Частіше це нон-фікшн література, тому що її легше читати паралельно. Коли знаходжу гарну художню книгу, повністю на ній фокусуюсь і не читаю більше нічого», – розповідає він.

K.Fund Media публікує 5 книг, які Дмитро Шоломко рекомендує прочитати кожному, хто шукає свіжі ідеї в будь-якій сфері.

«Я Оззі», Оззі Осборн

I am Ozzy

Плакат Оззі висів у мене на стіні між 12 та 18 роками мого життя. Я вважаю, що ця постать вплинула на розвиток моєї особистості більше за багатьох інших людей. Ця книга – історія про те, як дитина з проблемами у навчанні, яка фактично була клоуном у школі, досягла статусу зірки планетарного масштабу, інколи приймаючи дивні, ексцентричні рішення, а іноді не приймаючи жодних рішень узагалі. Гарна історія про те, як яскравість характеру та нестандартність мислення може бути оцінена і допомагає вирватись з досить посереднього оточення і атмосфери загальної зневаги до твоїх перспектив з боку інших.


«Дюна», Френк Герберт

Dune

Одна з найбільш масштабних книг у жанрі фантастики, містичний і певною мірою релігійний твір. Ця книга фактично відкрила для мене ту частину масової культури, якою захоплююсь до цього часу (десь по дорозі далі був Девід Лінч, ну ви зрозуміли). Але якщо дивитися винятково з практичної точки зору, це прекрасний підручник зі стратегії на всі часи: в оригінальній збірці книг було охоплено події, що відбувалися протягом десятків тисяч років.


«Бійцівський клуб», Чак Поланік

Fight Club

Цю книгу теж можна вважати свого роду підручником з непокори рутинній реальності. Насправді сюжет книги відрізняється від відомого фільму і має більш трагічну кінцівку. Книга особливо вражає цитатами, які спонукають до дії, упорядкування життя, спротиву обставинам. Чого вартує лише «Якщо ти не бажаєш піднести людське в собі, то станеш просто статистикою» («If you don’t claim your humanity you will become a statistic»). Книга допомагає зрозуміти, що єдина людина, яка несе відповідальність за ваше життя, – це ви самі.


«Цикл барокко», Ніл Стівенсон

Quicksilver, The Confusion, The System of the World

Автор цих книг менш відомий за Френка Герберта, але його твори не менш масштабні та епічні. Ця фантастична трилогія присвячена видатним ученим та відомим авантюристам Європи. Дія відбувається між серединою XVII та початком XVIII ст. і дає комплексне уявлення про події, які фактично вивели Європу на позицію лідера в науці та техніці в світі. У цих книгах, мабуть, найбільш цікавим є ігрове подання історії інновацій – це краще, ніж читати «сухі» підручники.


«Аліса в Країні Див», «Аліса в Задзеркаллі», Льюїс Керрол

Alice’s Adventures in Wonderland, Through the Looking-Glass, and What Alice Found There

Існує загальна думка, що ці дві книги – дитячі казки. Так, в них досить багато елементів «казковості», але ще більше математики, сюрреалізму, а також дуже серйозних життєвих мудростей, які починаєш розуміти, лише коли дорослішаєш. Жодна інша книга не дає побачити дивні та сюрреалістичні речі, які є частиною звичного світу. Деякі дії та фрази героїв цієї книги навіть лякають своїм точним описом миті нашої реальності. Серед таких принцип «варення на завтра» від Білої Королеви, а також видатна фраза Чорної Королеви «Дорогенька, тут ми маємо бігти якомога швидше, щоб залишатись на своєму місці. Якщо хочеш кудись дістатись, ти маєш бігти в два рази швидше» («My dear, here we must run as fast as we can, just to stay in place. And if you wish to go anywhere you must run twice as fast as that»).

Дуже рекомендую читати ці книжки в оригіналі.


Читайте також: 5 книг від віце-президента Бізнес-школи МІМ Олексія Виноградова

Поділитися: