5 книг від декана-засновника Львівської бізнес-школи Софії Опацької

476
З особистого архіву
Книги, що допоможуть заснувати власну справу та по-новому поглянути на звичні економічні терміни

Софія Опацька, декан-засновник Львівської бізнес-школи Українського католицького університету

Осінь – це час, коли варто діяти, здобувати, черпати нове і корисне. Для львів’ян – це ще й «особливий час» книги, адже всі в очікуванні Форуму видавців і паперових новинок. Однак серед вже виданої літератури раджу звернути увагу на цих п’ять книг, які змушують нас аналізувати, показують, як керувати, розвивати свій лідерський характер, стратегічну мудрість і навіть мистецтво творення попиту. Разом вони спонукатимуть думати масштабніше.

«У Плексі: як Google мислить, працює і впливає на наше життя», Стівен Леві

In The Plex: How Google Thinks, Works, and Shapes Our Lives, Steven Levy, 2011

Це історія з перших вуст про Google, написана за підтримки співзасновників компанії Сергія Бріна і Ларі Пейджа. Досвідченому репортеру у сфері технологій Стівену Леві надали безпрецедентний доступ до компанії, і у своїй книзі він запрошує читачів до штаб-квартири Google – Ґуґлплекс, – щоб показати, як працює інтернет-гігант. Автор з’ясовує, що ключ до успіху компанії – у проектно-конструкторському типі мислення і прийнятті таких параметрів як швидкість, відкритість, проведення дослідів і прийняття ризику. Жодна інша книга не вивернула історію становлення американської компанії навиворіт так, як робота Леві.


«Безжальна правда про нещадний бізнес: Розбудова бізнесу в умовах невизначеності», Бен Горовіц

«Наш Формат», 2015

В той час, коли багато людей говорять, як чудово заснувати власну справу, мало хто чесно зізнається, як важко керувати нею. Бен Горовіц, американський підприємець у галузі новітніх технологій та венчурний інвестор, у своїй книзі аналізує проблеми, з якими кожного дня зіштовхуються керівники. Також автор ділиться власним досвідом та знаннями, які він здобув у процесі розвитку, управління, продажу, купівлі, інвестування і нагляду за компаніями, які розробляють програмне забезпечення. Цікаво те, що Бен – фанат репу, і деякі свої бізнес-уроки описує словами із улюблених пісень. «Безжальна правда» навчить підприємців боротися з інтригами всередині компанії та відрізняти справжніх партнерів від шахраїв.


«Розвиток лідерського характеру», Мері Кроссан, Джерард Сейтс, Джефрі Ґандз

Developing Leadership Character, Mary Crossan, Gerard Seijts, Jeffrey Gandz, 2015

Ця книга зосереджує увагу на елементі управління підлеглими, яким здебільшого нехтують у бізнес-літературі, а саме – характері. Часто можна почути, що характер – це суб’єктивний компонент. Втім автори доводять протилежне. Вони розповідають про різні види характеру та яким чином кожен із видів сприяє розвитку бізнесу. Опираючись на дослідження, в якому брали участь більш ніж 300 керівників топ-компаній, автори побудували модель лідерського характеру, яка зосереджена на одинадцятьох вимірах.


«Мистецтво війни», Сунь-дзи

«Видавництво старого Лева», 2015

Сунь-дзи – китайський стратег і мислитесь, що жив приблизно у VI столітті до нашої ери. Його трактат «Мистецтво війни» – це збірка універсальних порад, які можна застосовувати у бізнесі та житті. Поради давньокитайського воєначальника стосуються не лише стратегії бою і завоювання, але й усієї діяльності людини. Китайці впевнені, що все, що можна було написати про стратегію, тактику і ведення переговорів, вже давним-давно написано і викладено ось в цій книзі. Через давньокитайські метафори у книзі можна почерпнути багато стратегічної і досить тонкої мудрості.


«Мистецтво творення попиту: як передбачати прагнення покупців», Адріан Сливоцький

«Видавництво Українського Католицького Університету», 2012

Адріан Сливоцький – американський економіст українського походження. У своїй книзі він пропонує радикально новий підхід до аналізу попиту. Попит – один з небагатьох економічних термінів, про який всім відомо. Попит породжує пропозицію. Коли зростає попит, відбувається ріст і створюються робочі місця. В теорії все легко. Проте насправді майже ніхто не розуміє природу попиту, включаючи власників бізнесу, топ-менеджерів та політиків. У книзі Сливоцього розповідається, звідки виникає попит і як його контролювати.


Поділитися: