5 книг для топ-менеджерів від директора «Бітрікс24» Дмитра Суслова

902
З особистих архівів
Книги, які допоможуть вам керувати людьми і компанією

Дмитро Суслов, директор української компанії «Бітрікс24»

Я люблю читати і намагаюся виділяти на це 30-40 хвилин щодня. Читаю в таксі, у перельотах і подорожах. Якщо не подобаються перші 50 сторінок – відкладаю і беру наступну, а до попередньої повертаюся за рік. Читаю виключно у паперовому форматі і не тільки, щоб отримати знання, а й заради інсайтів. Адже дуже часто під час читання приходять в голову свіжі ідеї, рішення проблем. Тому наполегливо рекомендую читати не тільки керівникам, але обов’язково мотивувати до читання і своїх співробітників.

Я прочитав 131 бізнес-книгу і щороку ставлю в собі в план близько 40. В основному віддаю перевагу книгам з маркетингу, менеджменту, історії компаній (не тільки історії успіху, але і провали), презентаціям та книгам з ораторського мистецтва. І зовсім перестав читати мотивуючі книги і з особистісного росту – напевно, тому що став більш організованим і самодостатнім. Але є книги, які я не просто раджу, а наполегливо рекомендую для прочитання будь-якому управлінцю.

«Жорсткий менеджмент», Ден Кеннеді

«Альпіна Паблішер», 2016

Цю книгу мені подарували. Коли я її почав читати, то подумав – хіба можна так жорстоко зі своїми співробітниками? Закрив і відклав. А за два роки із жадібністю прочитав. Книга охоплює безліч проблем бізнесу, з якими стикаються всі власники або топ-менеджери під час побудови компанії. Ви знайдете тут підтвердження своїх управлінських тактик, прочитаєте конкретні поради щодо різних ситуацій у відносинах «працівник-працедавець», зможете зрозуміти, що єдиний критерій, за яким можна оцінювати людей у компанії – це їхній внесок у спільну справу. Адже в роботі все підпорядковується лише одному правилу: бізнес працює заради прибутку.

Я дуже рекомендую цю книгу, але потрібно враховувати, що вона не для керівника-початківця. Я прочитав її після п’яти років роботи в компанії і з другої спроби.


«Як працює Google», Ерік Шмідт і Джонатан Розенберг

«Ексмо», 2015

Цю книгу треба прочитати всім, хто має відношення до інтернету, інновацій, інформаційних технологій або до сучасного управління бізнесом. У форматі бізнес-біографії авторам вдалося зібрати добірку внутрішніх законів і правил, за якими цей гігант – Google – було створено і за якими він успішно працює. І тут немає абстрактних порад – тільки практичні. Книга вирізняється своєю чесністю, відкритістю і добрим гумором. Адже потрібно мати сміливість, щоб говорити про всі провальні продукти Google і причини закриття успішних, але вже неактуальних проектів компанії.


«45 татуювань менеджера», Максим Батирьов

МІФ, 2016

Книгу протипоказано любителям понити і тим людям, які вважають, що їм хтось щось винен. Також вона однозначно підійде тим, хто прагне досягти успіху в управлінні та формуванні команди мрії. Якщо прочитати тільки назву, то уява одразу ж вималює людину з величезною кількістю татуювань на тілі. Майже так і є. Тільки «татуювання» тут – це правила, які людина виводить для себе кожен день, коли приймає рішення і виконує дії. Це книга про особистий досвід, «граблі» і перемоги керівника, який з самого низу піднімається професійними сходами завдяки наполегливості та прагненню знайти ті самі кнопки, які змушують людей працювати, а бізнес – рухатися вперед.


«Від хорошого до величного», Джим Коллінз

МІФ, 2009

Це чудова книга про те, чому одні компанії здійснюють прорив, а інші ні. В її основі лежить результат шестирічного дослідження одинадцяти американських компаній, які, на думку Джима Коллінза, є видатними і величними. До речі, описані в книзі методи і концепції вже увійшли до арсеналу багатьох бізнес-шкіл і є дуже популярними. Ви дізнаєтеся, що ідеальний керівник ніколи не вибирає вектор руху компанії з самого початку – він починає з того, що збирає найкращу команду, а потім разом з нею йде до успіху. Таким чином реалізується концепція «Спочатку хто, потім що». Ну, а термін «керівник п’ятого рівня» вас точно здивує.


«Зі мною хочуть спілкуватися», Ніна Звєрєва

МІФ, 2016

Ця книга про людське спілкування, мистецтво бути цікавим, уміння ставити питання і слухати людей. Я наполегливо рекомендую її кожному, хто замислюється про формування власного бренду або хоче впорядкувати свої принципи комунікацій. Тут немає чіткого плану і правил спілкування, але зібрані життєві історії про те, як спілкування допомогло стати кращим, вирішити проблеми або заявити про себе як про професіонала. Це радше путівник формулою комунікацій, першому враженню, персональному бренду та помилкам, яких слід уникати.

Поділитися: