5 книг для підприємців-початківців від CEO Petcube Ярослава Ажнюка

389
"Forbes Україна"
Книги, що допоможуть у створенні власного бізнесу

Ярослав Ажнюк, CEO Petcube

Я читаю рідше, ніж мені б хотілось. Ще коли жив у Києві, то читав у метро. У підсумку в мене були гарантовані 40 хвилин на день. Тепер ситуація трішки змінилась. Загалом, я читаю близько 20 книг протягом року, але хочеться більше. Моя мета – книга на тиждень. Щоб досягти такого результату, я мінімізую час на читання новин та статей. Новина втрачає актуальність за кілька годин, а книга може бути однаково корисною протягом десятиліть. У художній та бізнес-літературі дуже багато якісно опрацьованої інформації, що може допомогти у будь-якій життєвій ситуації.

«7 звичок надзвичайно ефективних людей», Стівен Кові

2012

Назва цієї книги така, що я б її ніколи не придбав. Втім, дуже багато людей, яких я поважаю, радили її прочитати. І не дарма. Робота Кові – це доступна та легка історія про те, як потрібно розкладати по полицях базові речі у своєму житті. Автор пише про те, що людина не може бути щасливою, фокусуючись на чомусь одному. На прикладах пояснюється, що сильними та успішними стають люди, які вміють врівноважувати всі сторони свого життя. Це була перша бізнес-книга, яку я прочитав. Вважаю, що вона буде корисною для тих, хто починає робити перші кроки у бізнесі.


«Високоефективний менеджмент», Ендрю Гроув

1996

Як на мене, книгу Гроува повинен прочитати кожен менеджер на цій планеті. Вона абсолютно прикладна та легко читається. Автор –  співзасновник компанії Intel, який став улюбленцем усіх підприємців Кремнієвої долини. Свого часу він був персональним ментором для багатьох бізнес-героїв сьогодення, зокрема Марка Цукерберга. «Високоефективний менеджмент» –  путівник для менеджерів, де розповідається про те, як організувати свою роботу правильно та отримувати хороші результати і задоволення від своєї праці. Після прочитання цієї книги я придбав 20 примірників та подарував працівникам своєї компанії.


«Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє», Ешлі Венс

2016

Це книга про найреволюційнішого підприємця сучасності. Кожен, хто прагне чогось досягнути у бізнесі, повинен прочитати історію становлення Ілона Маска. Це дасть змогу зрозуміти, яким драматичним та важким буває шлях мрійників. Це надихаюча книга, що заряджає бажанням працювати та досягати поставленої мети. До речі, саме Маск є найпопулярнішою рольовою моделлю для керівників у Кремнієвій долині. На нього рівняються більше 15% підприємців.


«Втеча від свободи», Еріх Фромм

1941

Якщо хтось хоче стати сильним підприємцем, не можна обмежуватись лише бізнес-літературою. Щоб побудувати успішний бізнес, потрібно розуміти, як влаштований цей світ у всіх його проявах. Для мене такими важливими і дуже помічними були вісім книг німецького філософа та неофрейдиста Еріха Фромма. Він був не лише філософом, а і публіцистом, тому писав дуже доступною мовою. Його книги формують світогляд та доповнюють одна одну. Роботи Фромма відображають багато засад, на яких будуються етика та мислення сучасного західного світу.


 «Атлант розправив плечі», Айн Ренд

2016

Айн Ренд покинула радянський Петербург у 20-х роках минулого століття та емігрувала в США. Вона була розлючена та вражена тим, що робив комунізм. Для мене «Атлант розправив плечі» – це гімн капіталізму. Книгу буде корисно прочитати тим, хто народився на руїнах комуністичного світу. Вона допоможе зрозуміти різницю світоглядів у соціалістичному та капіталістичному середовищах. Звісно, у книги дуже неоднозначна репутація, у неї багато критиків, але прочитати її неодмінно варто. До речі, «Атлант» поступається популярністю у Бібліотеці Конгресу США лише Біблії.

Поділитися: