5 хитрощів – як вправно закінчити розмову

3347
listaka.com
Ці тактики врятують від незручності під час розмови, яку хочеться скінчити, і допоможуть не образити при цьому співрозмовника

Закінчити довгу розмову інколи досить непросто. Часом ви опиняєтеся у ситуації, коли вам потрібно терміново перервати бесіду, повернутись до робочого столу або ззателефонувати комусь. Чи на вечірці або діловому заході ви хочете скористатись можливістю поговорити з кимось іще.
В такі моменти непросто дати зрозуміти, що ви хочете піти, не образивши співрозмовника. Але є хитрощі, які вам допоможуть.

1

Логічно обґрунтуйте завершення бесіди

Таке обґрунтування має дві мети: пояснюють, чому ви сигналізуєте про завершення бесіди, і демонструють, що бесіда вам до вподоби.
Ось кілька прикладів:
«За кілька хвилин мушу йти, але перед тим я б хотів (хотіла) ще трохи почути про …. (зазначте тему вашої розмови)…»
«Мені вже треба йти, але хотіла б (хотів би) почути твою пораду з приводу (зазначте тему вашої розмови). Я триматиму тебе в курсі подальших подій…»

«Мені дуже приємно з тобою розмовляти, але я помітила (помітив), що на годиннику вже 9:30, а проект маємо завершити до 10 години. Якщо ти не проти, то я піду, але згодом поговоримо ще…»

2

Скористайтеся обставинами

Знайдіть нагоду для логічного обґрунтування того, що ви мусите йти. Якщо десь неподалік є столик з напоями, запитайте колег, чи не бажають вони щось випити. Після чого ви можете або змішатися із натовпом, або зустріти когось іншого дорогою і, таким чином, цілком «природно» завершити розмову.

3

Представте співрозмовника іншій людині

Представте свого співрозмовника комусь іншому, щоб завершити розмову, а також допоможіть двом незнайомим людям зав’язати бесіду.

4

Подайте знак про завершення розмови

Завершення бесіди може розчарувати. Отож, пом’якшіть удар і анонсуйте завершення бесіди так:

«За кілька хвилин мушу йти, але ще хотіла б (хотів би) почути про …» Або: Я обіцяв (обіцяла) колезі познайомити її (його) з деким, але перед цим я охоче послухаю ще трохи про…»

5

Можливо, не лише ви жадаєте завершити розмову

Більшість людей знають правила поведінки під час певних заходів: ви розмовляєте якийсь час, а тоді рухаєтеся далі. Фокус у тому, щоб робити це ввічливо, зберігаючи взаємини, які тільки з’явилися. Тому не переймайтеся через можливу образу почуттів іншої людини, завершивши розмову. Бо вона, можливо, також цього хотіла.

За матеріалами andymolinsky.com

Поділитися: