5 характеристик боса, про які слід знати перед влаштуванням на роботу

5 характеристик боса
Як стиль управління впливає на співробітників

Кожен керівник має свій управлінський стиль. Це набір характерних для нього методів роботи з командою та прийняття рішень. Щоб ефективно співпрацювати зі своїм начальником, підлеглий має чітко розуміти його підхід до роботи.

Менеджерський стиль вимірюється такими векторами:

1. Як керівник ставить задачі: загально або конкретно

Загальна та розмита постановка задач має сильні та слабкі сторони. Плюс в тому, що підлеглий може робити те, що вважає за потрібне. Відповідно, виникає можливість для творчості, адже його ніхто не обмежує конкретними додатковими рамками. Для сильної та самостійної людини це дуже хороша ситуація.

Мінус в тому, що підлеглому нічого не зрозуміло. Він отримує дуже загальне завдання в стилі «йди туди – не знаю куди, зроби те – не знаю що» і потрапляє у стан невизначеності.

Недостатньо професійні люди не розуміють, що від них хочуть, і від такого підходу можуть страждати, нервувати та вигорати.

Коли керівник дуже детально ставить задачу, то у цього підходу також є хороший та поганий бік. Позитив полягає в тому, що підлеглий отримує досвід реалізації складних проектів не напружуючись: за нього все вже придумав його керівник, потрібно тільки йти та робити.

Мінус такого підходу очевидний: сильних людей він вбиває. Людина не може розкрити крила, її постійно «б’ють по руках», кожну дрібницю вона має узгоджувати, а після писати купу звітів.

2. Як керівник приймає рішення: інтуїтивно та швидко чи аналітично та повільно

Якщо ви працюєте в дуже складній, динамічній ситуації, яка постійно змінюється, приходять нові ввідні, то часто, готуючи рішення для свого керівника, неможливо передбачити, яким воно має бути. Якщо керівник послуговується аналітичним стилем прийняття рішень і вимагає великої кількості інформації, яка б підтверджувала правильність того чи іншого рішення, то робота може бути занадто повільною. Якщо підлеглий навпаки все схоплює на льоту і не вимагає докладних пояснень, то його такий підхід може сильно дратувати.

3. Як керівник будує взаємини в колективі: він орієнтований на командну роботу або одиночка

Ця характеристика залежить від внутрішньої конструкції людини. Є керівники, які не можуть працювати без інших людей, їм обов’язково потрібна команда. Є такі люди, яким для успіху та ефективності ніхто не потрібен. Вони ведуть досить замкнутий, закритий спосіб життя, мало комунікують і рідко приділяють час підлеглим.

4. Чи займається керівник розвитком своєї команди

Одні керівники вважають, що самі всьому можуть навчити підлеглих і багато займаються роботою з командою, передають їм свої знання. Інші думають, що люди всьому повинні навчитися самі. Вони ставлять складні завдання і спостерігають за їх виконанням.

Важливо знати, який підхід притаманний керівнику, щоб розуміти, чого очікувати від нього, а чого не варто. Щастя, коли підлеглий потрапить до начальника, який має бажання його навчати. А якщо керівник не поспішає ділитися знаннями, то очікувати від нього вкладу у власний розвиток марно.

5. Як керівник ставиться до контролю та дисципліни

Є керівники, які з терпінням ставляться до того, щоб завдання виконувалися з розмитими термінами та толерантно сприймають слабку дисципліну, заохочують креативність. Їм все одно, у скільки підлеглі приходять на роботу, як вони одягаються і з ким спілкуються. Головне, аби був результат.

Інший тип керівників – педанти. Вони прагнуть тримати все під контролем, для них важливо, у скільки людина приходить на роботу й у скільки йде, чим саме вона займається у робочий час. Ставлення керівника до контролю, відповідальності та дисципліни корисно з’ясовувати відразу під час влаштування на роботу.

Поділитися: