5 бізнес-книг від віце-президента з інжинірингу GlobalLogic Андрія Яворського

379
Из личных архивов
Книги, що дають змогу по-новому поглянути на управління бізнесом і не тільки

Я вважаю, що в читанні книг, так само як і в інших сферах життя, варто визначати кількісні та якісні цілі. Моя – читати близько 50 хороших книг на рік. Цей підхід робить читання по-справжньому усвідомленим.

Хороша бізнес-книга, на мій погляд, поєднує в собі практичні підходи і глибоку філософську основу, яка показує складний, не чорно-білий, світ людей з нового ракурсу. Хороший твір впливає на наше сприйняття дійсності, можливо, навіть на траєкторію життя. Деякі з таких книг – в моїй добірці.

«Чорний лебідь», Нассім Талеб, 2017

The Black Swan

Нассім Талеб – американський письменник, математик і біржовий трейдер. Він розпочав дослідження випадковості і сприйняття невизначеності людьми, займаючись біржовим трейдингом, пізніше узагальнив і розвинув свої ідеї, застосувавши їх до інших сфер людської діяльності. У своїй знаменитій книзі «Чорний лебідь» Талеб по-новому оцінює традиційні погляди на ставлення до ризику, планування, статистичні дані, застосування досвіду минулого для прийняття рішень в сьогоденні й майбутньому. Його ідеї поставили під сумнів усталені підходи до роботи з випадковістю і дискредитували твердження багатьох респектабельних бізнес-авторів. На мою думку, це одна з найпотужніших філософських книг останніх десятиліть. «Антикрихкість», що була наступною, не менш цікава, вона доповнює і якісно розвиває ідеї, викладені в «Чорному лебеді».


«Справедливость. Как поступать правильно?», Майкл Сендел, 2013

Justice: What’s the Right Thing to Do

Упевнений, кожен з нас ухвалював непрості особисті або бізнес-рішення, в результаті яких деякі люди вважали, що з ними вчинили несправедливо. І вже точно були ситуації, в яких ви вважали, що несправедливо вчинили з вами. Майкл Сендел – політичний філософ, професор Гарвардського університету. Він досліджує природу поняття справедливості в рамках трьох парадигм мислення: особистої свободи, суспільного блага, загальної чесноти. Його книга допоможе зрозуміти все розмаїття поглядів на питання про те, що таке справедливість, як еволюціонували і змінювалися ідеї про справедливість від античності до сучасності.


«Психологія впливу», Роберт Чалдині, 2017

Influence: The Psychology of Persuasion

Професор психології Роберт Чалдині досліджує механізми впливу, маніпуляцій і міжособистісних взаємин, детально розглядаючи культурні контексти і причини появи шаблонів поведінки. Опублікована понад 20 років тому, «Психологія впливу» залишається надактуальною і сьогодні. Відсилки до висновків і досліджень Чалдині можна зустріти чи не в кожній книзі із саморозвитку, переговорів, лідерства. Книга предметна, повна конкретики, допомагає зрозуміти щоденні, часом рутинні маніпуляції, якими сповнений сучасний світ медіа, ТБ, реклами.


«Договориться можно обо всем», Ґевін Кеннеді, 2011

Everything is Notiable! How to Get the Best Deal Every Time

Професор економіки, засновник власної концепції переговорного процесу Ґевін Кеннеді не поділяє усталеної ідеї про те, що потрібно прагнути win-win результату переговорів шляхом взаємних поступок і компромісів. Його жорстка, але водночас раціональна і чесна тактика, представлена в цій книзі, дає можливість переглянути наші невидимі комунікаційні шаблони. У книзі безліч тестів і прикладів, що ріднить її з підручником або практичним посібником з переговорів.


«Компанії майбутнього», Фредерік Лалу, 2017

Reinventing Organizations

Фредерік Лалу – консультант, коуч і фасилітатор. У своїй книзі він розмірковує про організації нового типу, комерційні підприємства, засновані на принципах холократії, в яких відсутня традиційна ієрархія менеджменту. Колективів, здатних самоорганізовуватися, наразі небагато, але вони починають з’являтися в усьому світі. Можливо, саме такими будуть компанії в майбутньому – в постіндустріальному світі, де широка автоматизація рутинної праці зробить неефективною модель управління, що базується на підпорядкуванні й контролі. Безумовно, деякі висновки, зроблені в книзі, можна оскаржити, але все-таки це захопливе, свіже дослідження принципів роботи колективів, що засновані на спільних цілях, рівності, довірі й водночас успішно оперують на висококонкурентному капіталістичному ринку.

Детальніше про цю книгу

Поділитися: