5 бізнес-книг для СЕО від співвласника «Нової пошти» Володимира Поперешнюка

636
Фото надане прес-службою "Нової пошти"
Книги, що допоможуть керувати компанією

Володимир Поперешнюк, співвласник компанії «Нова пошта»

Найважливішим у нашій країні, на мою думку, є розвиток бізнесу та підприємництва – від малого до великого. Підприємці – головна надія всього суспільства, гарантія розвитку. Але кожен, хто має свій бізнес або прагне його створити, повинен постійно вчитися, багато читати, застосовувати здобуті знання на практиці. Книжки – потужне джерело знань. Серед того, що зацікавило останнім часом, – і відносно нові тексти, і ті, що були написані давно, але для нашого бізнесу сьогодні лунають як уперше.

«Від хорошого до величного», Джим Колінз

2017

У кожної компанії, як і в людини – свій шлях до успіху та свої секрети розвитку. Як і будь-які закономірності, вони не є очевидними. Просто й захоплююче Джим Колінз пише про ті секрети, які він виявив протягом 6 років дослідження, вивчаючи досвід понад 1,5 тис. компаній – як успішних, так і провальних. Щоб зробити ривок, кожній системі потрібно довго і цілеспрямовано докладати зусиль у напрямку мети. Формула водночас проста і складна: дисципліновані люди, мислення та дії. Плюс послідовність і усвідомлена, стабільна система цінностей. Втім, знання і розуміння теорії не гарантує успіху – треба прориватися крізь власні труднощі, ризики та слабкості, будувати свою життєву стратегію. Колінз допоможе зрозуміти, чия стратегія успішніша – лиса чи їжака. І що спільного між «їжаками», «лисами» та великим бізнесом? Автор книги переконаний, що все.


«Моє життя та робота», Генрі Форд

2015

Геніальний конструктор і засновник компанії Ford Motor Company розповідає про історію свого життя та революційні ідеї побудови бізнесу, що вже отримали визнання та лягли в основу наукового підходу до організації праці. В цій емоційній та енергійній книзі, що витримала близько ста видань по всьому світу, Форд захищає своє ключове переконання: бізнес повинен служити суспільству і країні в цілому, сприяти розвитку, добробуту та стабільності. Простими словами він описує складні речі, наводить безліч реальних прикладів. Чіткі та виразні ідеї набули втілення в простих словах, доступних і цікавих кожному навіть зараз, майже через 100 років після першої публікації. І немає значення, хто ви за професією – економіст, фінансист, інженер, соціолог чи журналіст – кожного, хто займає активну життєву позицію, досвід Форда не залишить байдужим і допоможе вийти на новий рівень розуміння процесів у суспільстві та бізнесі.


«Переможець», Джек Уелч, Сьюзі Уелч

2011

Легендарна книга від не менш легендарного автора. Кожне слово, думка, порада тут складаються в історію про те, як з 1981 по 2001 рік компанія General Electric досягла успіху та утримувала провідні позиції на світовому ринку. Ціна перемоги – основне питання для автора, а ще – щоденний орієнтир для кожного бізнесу. І ціна ця висока завжди, адже легких шляхів до перемоги немає. А коли бізнес стає успішним, здолавши всі перешкоди, усе кардинально змінюється – і для компанії, і для суспільства, і для економіки країни. З’являється ще одна константа, що змінює та по-новому визначає щоденне життя: послугою або продуктом, дизайном або функцією. А щоб створити таку константу або стати нею, сили для перемоги потрібно знайти в собі.


«Мета. Процес безперервного вдосконалення», Еліяху Голдратт, Джеф Кокс

2009

1984 року Еліяху Голдратт і Джеф Кокс випустили бізнес-роман «Мета. Процес безперервного вдосконалення». У простій оповідній манері вони розповіли підприємцям про важливі принципи, від яких залежить ефективність підприємства. Авторам вдалося перетворити управління виробничим підприємством з мистецтва, доступного не кожному, на цілком осяжну науку. Відтоді книжка стала класикою в галузі менеджменту. Голдратт фокусується на управлінні виробництвом, ставить акценти на стратегічно важливих моментах, що стосуються не лише бізнесу, але й у цілому структурування життя. Ця праця допомагає змінити ракурс оцінки управлінських процесів, правильно оцінити «вузькі місця» і навіть реорганізувати бізнес-процеси.


«Менеджмент. Природа та структура організацій очима гуру», Генрі Мінцберг

2009

Що таке структура організації, як правильно визначити та розподілити задачі, як успішно координувати дії команди? Увага до дизайну цієї структури допомагає успішно вирішувати проблеми росту компанії, визначити системні помилки та знайти правильний вихід, зробити так, аби організаційна структура бізнесу відповідала зовнішньому середовищу, в якому він існує. Усе це входить до базового вміння успішного менеджера бачити всю картину з відстані, охопити одним поглядом всі деталі та прорахувати наслідки рішень. Управління – це і мистецтво, і наука, але найбільше – досвід, як успіху, так і помилок. Адже важливо не тільки те, що ми робимо, але й які висновки на майбутнє робимо з помилок.

Поділитися: