5 бізнес-книг для СЕО від голови компанії «Київстар» Петра Чернишова

286
Фото надане прес-службою "Київстар"
Книги, в яких кожен підприємець знайде корисні для себе поради

Петро Чернишов, генеральний директор компанії «Київстар»

Я читаю дуже багато – і не тільки бізнес-літературу. Все ж таки книги про компанії доволі однотипові. Універсальних історій успіху не буває, а життєву мудрість краще черпати з художньої літератури. Мені, наприклад, дуже подобаються книги Джеффрі Арчера «Хроніки Кліфтонів», комікси про корпоративне життя Ділберта та його колег Скотта Адамса та навіть «Аліса в Країні див» Льюїса Керрола – зовсім не дитяча казка. Але й без бізнес-книг моє життя не обходиться. В цій добірці дуже різні роботи, кожен знайде щось для себе.

«Фрікономіка», Стівен Д. Левітт, Стівен Дж. Дабнер

2011

Freakonomics Стівена Левітта та Стівена Дабнера дозволяє поглянути на економіку з незвичного боку. Ви будете зовсім по-іншому ставитися до графіків, коли прочитаєте найвідоміший та найцитованіший у світі економічний аналіз з цієї книги – як дозвіл абортів у США 1974 року вплинув на драматичне скорочення злочинності на початку 1990-х років. Тобто, коли діти з цих сімей досягли віку 16-20 років (а це найбільш статистично значущий вік для злочинів) – виявилося, що небажаних дітей набагато менше! А якщо дитина бажана – її виховують, навчають, дбають про її майбутнє – і менше шансів, що вона скоюватиме злочини.


«Думай як математик. Як вирішувати будь-які проблеми швидше та ефективніше», Барбара Оаклі

2017

Якими є шанси виявити у своєму холодильнику зомбі, що зручно розташувався на поличці та плете шкарпетки? Так починається книга «Думай як математик» американської письменниці Барбари Оаклі. І я вважаю, що її буде корисно почитати всім. Книга про те, як вчитися та обробляти нові знання, про те, як розв’язувати проблеми більш ефективно та успішно. Про те, як логіка може допомогти у повсякденному житті та в роботі. У книзі багато говориться про процес навчання, запам’ятовування та пастки, до яких потрапляє ваш мозок. І там багато корисних думок. «Стережіться інтелектуальних снайперів: поруч із вами завжди будуть люди, які вас критикують або намагаються принизити будь-які ваші успіхи та досягнення».


«Імітатори», Одед Шенкар

2011

Бути першим чи кращим? Я однозначно за друге! Саме тому рекомендую книгу «Імітатори» Одеда Шенкара. Головна ідея: не треба вигадувати велосипед. Потрібно якісно опрацювати те, що придумали раніше, та зробити краще. Яскравий приклад – Nintendo, яка була однією з 75 компаній, що намагалися імітувати відеоприставку Pong – її випускала компанія Atari 1975 року, але згодом почала задавати стандарт у своєму сегменті.


«100 способів видаватися розумнішим, ніж є насправді», Сара Купер

2017

Це збірка корисних порад Сари Купер про те, як поводитися під час робочих зустрічей, привернути увагу керівництва та зрештою зробити кар’єру. Авжеж, не всі рекомендації варто сприймати буквально. Наприклад, сьомий секрет звучить так: «Повільно та багатозначно походжати за спинами колег – кращий спосіб уславитися вдумливою людиною та вразити присутніх. І не забувайте зітхати!» Ця книга стане у пригоді молодим працівникам корпорацій як інструкція. І «старим солдатам» – як чудова збірка курйозів.


«The Everything Store. Джефф Безос та ера Amazon» Бред Стоун

2016

Про що полюбляють писати? Про успіхи. Про що полюбляють читати? Про поразки. Бред Стоун написав книгу про історію становлення гіганта електронної комерції Amazon. І про помилки, яких припускався Безос. Книга пізнавальна, цікава, надихає – цю низку епітетів можна ще продовжувати. До речі, чи знаєте ви, що біологічний батько Безоса тільки під час інтерв’ю із Бредом Стоуном дізнався про успіхи свого сина?

Поділитися: