4 книги від генерального директора Vodafone Україна Ольги Устинової

216
K.Fund Media
Книги, що допоможуть моделювати майбутнє та приймати нестандартні рішення

Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна

Я не дуже вірю, що успіху можна досягти тільки завдяки читанню книг. Не існує правил, які обов’язково приведуть до перемоги. Чужий досвід – це лише інформація, яку обробляє наш мозок і разом з мільйоном інших «файлів» використовує для моделювання майбутнього. Є ще одна особливість, яку варто враховувати. Чиїсь геніальні рішення були геніальними в конкретному історичному контексті, і, швидше за все, абсолютно не відповідають нашому «тут і зараз». Не кажучи вже про стратегічні рішення, спрямовані в майбутнє.

Історія успіху у кожного своя – власна та унікальна

А книги про правила бізнесу, техніки менеджменту та успішні практики – це лише чийсь досвід. Обов’язково пропускайте його через себе і контекст, в якому перебуваєте. І виходьте за рамки. Для тренування цієї навички якнайкраще підходить наукова фантастика з її моделями, які ще не реалізовані в світі. Вона дозволяє розвинути варіативність мислення і чудово допомагає приймати нестандартні рішення, бачити те, що не бачать інші.

 «Продавець взуття. Історія компанії Nike, розказана її засновником», Філ Найт

2017

Назва відображає приблизно 40% того, що є в цій книзі. Сюжет – це дійсно історія Nike, яка буде цікавою перш за все молодим підприємцям або тим, хто тільки мріє ними стати. Неочікувано, але Nike постає не як величезна корпорація, а як занадто амбітний стартап, який, скоріш за все, не витримає краш-тесту. Ця книга вже містить спойлер – всі ми знаємо, що кінець у історії успішний, оскільки йдеться про найдорожчий у своїй категорії бренд вартістю в $27,5 млрд – але читати її все одно дуже цікаво, як художню літературу. І причина цьому – дуже особиста і відверта розповідь автора. Саме особистість Філа Найта заповнює решту 60% змісту. І його власна історія – це історія звичайної людини із надзвичайною працездатністю та ефективністю, яка народжується не на тренінгах, а як необхідний інструмент для здійснення мрії. Це історія про те, як мотивована мрією людина виявляється сильнішою за весь цей світ і здатною побудувати нову реальність.


«Мустафа Джемілєв. Незламний», Севгіль Мусаєва, Алім Алієв

2017

Мустафа Джемілєв – національний лідер кримських татар, відомий дисидент, правозахисник, політик. Але ця книга не тільки про політику, хоча і її багато у непростому житті Мустафи: від депортації до Узбекістану у п’ятимісячному віці, 15 років ув’язнень, голодування потягом 10 місяців, за яким стежив до драматичних подій останніх років у Криму і заборону – вкотре! – повернутись на батьківщину. Ця книга про цінності, які визначають нашу сутність, ведуть нас по життю і надають сили йти навкір системі та обставинам. Цінності формують особистість, гартують характер, єднають однодумців, перетворюють людей на націю. Історія життя Мустафи Джемілєва доводить: якщо в тебе є переконання, їх потрібно відстоювати завжди та попри будь-які обставини не зраджувати себе. Аби сьогодні така модель поведінки була притаманна більшості, ми жили б в зовсім іншій країні.


«Майбутнє розуму», Мітіо Каку

2016

Один з найвідоміших популяризаторів науки Мітіо Каку талановито перекладає з наукової на людську мову. Як влаштований найскладніший комп’ютер всесвіту, коли нам очікувати робочих рішень для телепатії та чи зможемо ми ділитись не тільки фото і відео, а й усіма враженнями та спогадами із друзями у соціальній мережі нового рівня – брейн-неті.

Книга також висвітлює можливі наслідки новітніх наукових розробок для інших сфер життя – законодавства, бізнесу, медицини – та питання, які потрібно буде вирішувати. Наприклад  чи етично видаляти негативні спогади, або які юридичні наслідки буде мати використання штучної пам’яті, коли знання або спогади можна буде інсталювати в мозок, просто як у фільмі «Матриця».

Для тих, хто цікавиться популярною наукою, ця книжка однозначно подарує декілька приємних годин, а також матеріал для роздумів та стратегічного планування – що швидше ви зрозумієте, чим буде жити людство в декілька найближчих десятиліть, то успішніше буде ваша довгострокова стратегія.


«Пробудження Левіафана», Джеймс Корі

2013

Далеке майбутнє, коли людство вже колонізувало Марс та Пояс астероїдів. Між Землею, Марсом і Поясом – розбіжності, політичні інтриги й напруга, яке періодично доходить до військових сутичок. До того ж люди заражаються дивною протомолекулою. Світ, який вибудував Корі у своїй серії «Простір», часто порівнюють із популярною «Грою престолів». Якщо подивитись стратегічно, сюжет не такий вже й фантастичний, але разом з тим допомагає замислитись глобально над тим, куди рухається увесь цей світ. Можливо, декому спаде на думку, як спрямувати цей рух.

Поділитися: