3 тис. шведів імплантували в руку мікрочіп замість паспортів

772
www.businessinsider.com
Імплант захищений від злому, але може завдати шкоди здоров'ю

За три роки понад 3 тис. громадян Швеції імплантували собі під шкіру, між великим і вказівним пальцем руки, мікрочіп, який замінює традиційні ID-картки, що посвідчують особу, пропуски і навіть проїзні квитки на поїзд.

5 незвичайних способів оплати послуг і товарів

Уперше технологію почали використовувати в Швеції ще в 2015 році. Процедура імплантації чіпа аналогічна пірсингу: мікрочіп вводять під шкіру, між великим і вказівним пальцем руки, за допомогою спеціального шприца.

Під час процесу пацієнти відчувають лише «невеликий укол», але потім мікрочіп значно спрощує їм життя. Наприклад, 28-річної шведці Ульріке Целсінг (Ulrika Celsing) імплант замінив пропуск до спортзалу й офісу. При вході в будівлю дівчині досить провести рукою біля пристрою для сканування мікрочіпа і ввести код відкриття дверей.

У 2017 році шведський залізничний перевізник SJ почав сканувати мікрочіпи пасажирів за допомогою смартфона в якості проїзних квитків. Не виключено, що в майбутньому імпланти можуть використовувати для оплати покупок замість кредитних карток, припустив Business Insider.

Є і зворотна сторона медалі: мікрочіпи можуть завдати шкоди організму людини. За словами мікробіолога шведської лабораторії MAX IV Laboratory Бена Ліббертона (Ben Libberton), імпланти можуть стати причиною інфекцій або викликати реакції в імунній системі організму (хоча це швидше питання якісної дезінфекції чіпа перед введенням. – Авт.).

Однак багато хто переконаний у безпеці мікрочіпів для здоров’я, а також їх захищеності від злому. Ліббертон запевняє, що дані, які збирає мікрочіп, занадто обмежені, щоб боятися кібератак.

Нагадаємо, що з квітня 2019-го Mastercard запустить біометричне підтвердження платежів.

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: