3 поради бізнесу від податкового консультанта

3 поради бізнесу
Як законно економити на податках

Система електронного адміністрування ПДВ

Адміністрування ПДВ в Україні засновано на презумпції винуватості. Якби експерти, які підтримали ідею блокування податкових накладних на стадії проекту, лише уявили, чим це обернеться для платників, вони вжахнулися б. Але проект мав безневинний вигляд і багато фахівців, і платників податків виступили «за». Зараз питання оптимізації ПДВ навіть так не стоїть, завдання багатьох компаній тепер — запобігти величезному вимиванню обігових коштів і хоч трохи вирівняти переплати по податках. Бюджет країни зараз кредитується за рахунок бізнесу.

Тому складіть бюджет по ПДВ. Визначте для себе «зони ризику», проаналізуйте масштаби втрат. Подумайте, чи можна у вашому випадку відмовитися від статусу платника ПДВ в принципі а чи варто створити резервний фонд для забезпечення можливих втрат грошей через подвійну сплату податку на додану вартість. Усвідомте ступінь ризику і можливі наслідки.

Касовий апарат – у кожен дім

Cashless-економіка неминуче наступає, і ідея організувати роботу бізнесу повністю за безготівковим розрахунком давно бентежить думки наших чиновників. Наприклад, в Голландії навіть милостиню жебракові проводять як банківський переказ, через сканування QR-коду, тобто навіть у бездомних і жебраків є банківський рахунок. Наші ж підприємці в простих кав’ярнях і перукарнях хочуть піти від безготівкових розрахунків. Українці так само далекі від cashless, як від пасажирських польотів в космос. І «роздача слонів» у вигляді касових апаратів не просто не радує, а навіть засмучує. Тим не менш, якщо є можливість поставити касовий апарат якомога пізніше, це має сенс.

Посилення фінансового моніторингу операцій бізнесу й громадян

Банки, на які покладено функцію агента контролю і нагляду за грошима їхніх клієнтів, щодня відправляють до Державної служби фінансового моніторингу дані про наші з вами перекази, як особисті, так і за рахунками суб’єктів господарювання. Все рахується, моніториться й узагальнюється. Правда, поки ніяк не використовується проти нас із вами. Якщо клієнт банку відмовляється подати відомості про джерела походження своїх доходів або відкрити інші відомості, банк має право відмовити в обслуговуванні операцій клієнта або навіть ініціювати закриття рахунку.

Прозорість – тренд майбутнього

А це означає, що оптимізація податків стане більш витонченою й інтелектуальною. Це також тренд. Люди, які не розбираються в податках, незмінно втрачатимуть гроші. Тому слідкуйте за тим, як змінюється все навколо, і ви зможете вистояти.

Поділитися: