3 лекції TED про те, чому сьогодні в бізнесі важливо бути людиною

197
ted.com
Як карнавальні костюми можуть об’єднати колектив, навіщо роздавати акції компанії простим працівникам та як соціальний капітал допомагає пережити важкі часи

K.Fund обрав три лекції TED, з яких стане зрозуміло, чому будь-який бізнес – це в першу чергу люди.

Культура продуктивної щедрості

Психолог Адам Ґрант вважає, що люди поділяються на три типи: які дають, які беруть і ті, які надають перевагу обміну – «ти – мені, я – тобі». Перші здатні допомагати іншим, часто жертвуючи собою. Другі чіпляються за будь-яку допомогу, але для інших нічого не роблять. А ось треті – золота середина, позаяк вміють підлаштовуватись під різні ситуації.

Чи завжди доброзичливі люди ладні допомагати, і чому в команду варто брати працівників, які звикли давати і обмінювати? Як навчити працівників просити допомоги й не соромитись цього, як викрити нещирого й відсіяти надто корисливих працівників, які шукають лише зиску для себе, – розповідає Адам Ґрант.


Справу зроблено

Автор незвичних і вельми провокативних порад у книжці «Бізнес в стилі Romantic. Віддавай все, не шкодуй ні про що й створи дещо більше, ніж ти сам» Тім Леберехт певен, що штучний інтелект незабаром зможе замінити людей, однак хорошого в цьому мало.

Леберехт ділиться рецептом, як в еру машин не втратити людяності в компанії та об’єднати колектив, а також чому варто робити щедрі вчинки, коли ніхто не очікує. Автор пояснює, як корпоративна карнавальна вечірка та дурнуваті перуки й капелюхи допомагають впоратись з бюрократією, і чому не варто ставити хрест на помаранчевих кульках, оскільки вони можуть об’єднати колектив.


Вам допоможе шведська «фіка»

Авторка книжок про бізнес, а в минулому – гендиректор кількох компаній Марґарет Геффернан розповідає, чому через суперзірок в колективі множаться проблеми, як вони пригнічують продуктивність інших працівників, та як із цим боротися. Лектор певна, що вершин досягають компанії, в яких працівники перебувають на «одній хвилі». І в ситуаціях, коли необхідно швидко вирішити багато завдань, допомагає не сукупний рівень IQ найліпших працівників, а емпатія, готовність справедливо розділити навантаження та культура взаємодопомоги.

Геффернан наводить приклад шведів, які вигадали особливу перерву на каву, що назвали «фіка», «колективне відновлення сил», себто час, коли можна відпочити й просто поспілкуватись один з одним. Лектор закликає розвивати соціальний капітал – зв’язки, довіру й підтримку між колегами. Саме це дозволить пережити важкі часи й продовжити подальший розвиток, вважає вона.

Поділитися: