3 лекції TED про те, чому сьогодні в бізнесі важливо бути людиною

8
ted.com
Як карнавальні костюми можуть об’єднати колектив, навіщо роздавати акції компанії простим працівникам та як соціальний капітал допомагає пережити важкі часи

K.Fund обрав три лекції TED, з яких стане зрозуміло, чому будь-який бізнес – це в першу чергу люди.

Культура продуктивної щедрості

Психолог Адам Ґрант вважає, що люди поділяються на три типи: які дають, які беруть і ті, які надають перевагу обміну – «ти – мені, я – тобі». Перші здатні допомагати іншим, часто жертвуючи собою. Другі чіпляються за будь-яку допомогу, але для інших нічого не роблять. А ось треті – золота середина, позаяк вміють підлаштовуватись під різні ситуації.

Чи завжди доброзичливі люди ладні допомагати, і чому в команду варто брати працівників, які звикли давати і обмінювати? Як навчити працівників просити допомоги й не соромитись цього, як викрити нещирого й відсіяти надто корисливих працівників, які шукають лише зиску для себе, – розповідає Адам Ґрант.


Справу зроблено

Автор незвичних і вельми провокативних порад у книжці «Бізнес в стилі Romantic. Віддавай все, не шкодуй ні про що й створи дещо більше, ніж ти сам» Тім Леберехт певен, що штучний інтелект незабаром зможе замінити людей, однак хорошого в цьому мало.

Леберехт ділиться рецептом, як в еру машин не втратити людяності в компанії та об’єднати колектив, а також чому варто робити щедрі вчинки, коли ніхто не очікує. Автор пояснює, як корпоративна карнавальна вечірка та дурнуваті перуки й капелюхи допомагають впоратись з бюрократією, і чому не варто ставити хрест на помаранчевих кульках, оскільки вони можуть об’єднати колектив.


Вам допоможе шведська «фіка»

Авторка книжок про бізнес, а в минулому – гендиректор кількох компаній Марґарет Геффернан розповідає, чому через суперзірок в колективі множаться проблеми, як вони пригнічують продуктивність інших працівників, та як із цим боротися. Лектор певна, що вершин досягають компанії, в яких працівники перебувають на «одній хвилі». І в ситуаціях, коли необхідно швидко вирішити багато завдань, допомагає не сукупний рівень IQ найліпших працівників, а емпатія, готовність справедливо розділити навантаження та культура взаємодопомоги.

Геффернан наводить приклад шведів, які вигадали особливу перерву на каву, що назвали «фіка», «колективне відновлення сил», себто час, коли можна відпочити й просто поспілкуватись один з одним. Лектор закликає розвивати соціальний капітал – зв’язки, довіру й підтримку між колегами. Саме це дозволить пережити важкі часи й продовжити подальший розвиток, вважає вона.

Поділитися:
UKRAINE OPEN FOR BUSINESS
UKRAINE OPEN FOR BUSINESS