3 книги від виконавчого директора девелоперської компанії ENSO Раміля Мехтієва

262
Из личных архивов
Книги про історії успіху

Незважаючи на стрімкий розвиток соціальних мереж і внаслідок цього загальну кліповість мислення, я переконаний, що книги ніколи не втратять своєї актуальності. Книги розвивають творчі здібності, вчать мислити критично і розширюють кругозір. Крім того, для мене читання – джерело натхнення.

Я, звісно, стежу за сучасною літературою. Читаю як бізнес-книги, так і історії становлення світових брендів, автобіографії видатних людей і багато інших. Така література допомагає подивитися на себе або свій бізнес зі сторони.

«Из третьего мира в первый», Лі Куан Ю

From Third World to First. The Singapore Story. 1965-2000

Вражаюча книга Лі Куан Ю – людини, яка побудував буквально з нуля цілу державу. Вона є якщо не готовим рецептом, то джерелом ідей так точно. Автор докладно описує всі етапи становлення держави Сінгапур на прикладі простих кейсів: було – зробив – стало. Просто про складне – від створення армії до організації роботи ЗМІ та вирішення комунальних проблем. Мені запам’яталася передмова, де автор закликає нове покоління сінгапурців, яке звикло до достатку, порядку і толерантності, не забувати, що так було не завжди. Цінність книги ще й у тому, що вона розповідає не лише про успіхи, а й про невдачі, які послужили досвідом.


«Взуття-буття», Філ Найт

Shoe Dog: A Memoir by the Creator of NIKE

Книга «Взуття-буття. Історія Nike, розказана її засновником» цінна простотою і відвертістю викладу. Імпонує ще й те, що автор нічого не намагається навчити читача, а просто розповідає про свої успіхи й поразки на шляху до лідерства. У книзі багато життєвих історій і забавних деталей, які зрештою і створюють загальну картину: логотип за 30 доларів, роль звичайної вафельниці в створенні знаменитої підошви, участь авіаінженерів з NASA в розробці нової моделі кросівок та інше.

Запоруку життєвого успіху автор бачить у здатності забувати про сумніви і помилки, вчитися на своєму досвіді й не обмежувати свої можливості. Адже жодних меж немає, всі перешкоди існують лише в нашій голові.

Детальніше про книгу


«Пластичность мозга», Норман Дойдж

The Brain That Changes Itself: Stories of Personal Triumph from the Frontiers of Brain Science

Автор пропонує революційний погляд на людський мозок. Важливість позитивного мислення, про який особливо багато говорять в останнє десятиліття, нарешті знайшла наукове підтвердження. Неврологія дослідним шляхом підтвердила той факт, що незалежно від нашого віку наші думки здатні змінювати структуру й функції мозку. Книга описує дивовижні історії успіху людей, життя яких змінилося завдяки методам нейропластичності: одужання пацієнтів, які перенесли інсульт; підвищення рівня інтелекту; відновлення старіючого мозку та інші випадки.


Читайте також 5 книг від директора Google в Україні Дмитра Шоломка

Поділитися: