3 книги для тих, хто заробляє перший мільйон, – рекомендує Енді Триба

16840
K.Fund Media
Пояснюй, комунікуй і не бійся помилятися

Енді Триба – серійний підприємець зі США, глава й засновник приватного інвестиційного фонду Think3 із капіталом в $1 млрд, транснаціональної компанії Crossover, яка займається наймом 1% найкращих IT-фахівців планети, співзасновник і голова компаній RideAustin, Engine Yard і DNN Corp.

В Україні Енді і його колеги знайшли близько сотні фахівців – троє з яких вже заробляють близько $ 200 тис. на рік. На наше запитання «Які книги ви рекомендуєте тим, хто планує заробити свій перший мільйон?» – мільйонер відповідає майже миттєво.

Искусство старта

«Мистецтво старту» Гая Кавасакі

Art of the start, 2004

«Цей хлопець – відомий венчурний капіталіст. У своїй книзі він розповідає про найпоширеніші помилки, які роблять люди, що започатковують бізнес», – каже Триба.
Книга Кавасакі пропонує інструменти, які допоможуть здійснити найсміливіші задуми. Фундаментальним на старті є, перш за все, прагнення до створення смислу. Автор радить починати з малого сегменту ринку. Якщо те, що ви робите, приносить користь, якщо це робить світ хоч трохи кращим, інші можливості незабаром неодмінно з’являться. Правильний вчинок не завжди виявляється найлегшим, віддача не завжди буває прямою, тому ми іноді сумніваємося, чи варта шкурка вичинки, але Кавасакі переконаний, що треба дбати про свою карму. Навіть якщо ви часом надаєте допомогу людям, здавалося б, безоплатно – це насправді вияв вдячності за все ті блага, що ви отримуєте від життя, включаючи близьких і друзів, фінансове благополуччя і міцне здоров’я.


Приживется: почему одни идеи выживают, а другие нет

«Приживеться: чому одні ідеї виживають, а інші ні» Чіпа і Дена Гітів

Made to Stick: Why Some Ideas Survive and Others Die, 2007

«Книга навчить розбиратися в тому, як влаштований людський мозок. Коли починаєш нову компанію, доводиться поламати голову над тим, як пояснити людям суть своєї справи максимально просто», – зазначає Енді. Вона для всіх, хто хоче зрозуміти, чому деякі історії і всілякі теорії змови поширюються, як вірус, а інші просто «не липнуть». Ви дізнаєтеся, зокрема, про те, що таке ефект Матері Терези і навіщо нобелівський лауреат випив склянку рідини з бактеріями, намагаючись довести свою теорію про виразку шлунка. «Приживеться» змінить ваш погляд на комунікацію. Брати Гіт зібрали безліч цікавих кейсів і розробили чек-лист, який допоможе збільшити шанси на виживання і поширення для вашої ідеї. Добре йде вприкуску з «Поворотним моментом» Малколма Ґладуелла.


Как завоевывать друзей и оказывать влияние на людей

«Як завойовувати друзів і впливати на людей» Дейла Карнегі

How to make friends and influence people, 1936

«По-моєму, це дивовижний автор. Коли будуєш компанію, вкрай необхідно комунікувати з людьми, «продавати» їм свій задум, формувати прихильність до себе. І ця книга Карнегі, бестселер-рекордсмен газети The New York Times, що стала класикою, справді допомагає освоїти мистецтво побудови довірчих відносин», – захоплюється Триба. Вона вчить, як домагатися співпраці, переконувати і змінювати людей і при цьому не викликати в них неприємних відчуттів, як це часто буває в таких ситуаціях. І, що важливо, з неї також можна дізнатися про способи зробити щасливішим ваше сімейне життя. Для багатьох відомих і успішних підприємців саме рідне гніздечко є тим місцем, де вони розслабляються, набираються сил і натхнення для проектів, що потребують титанічних зусиль. Тож «Як завойовувати друзів…» – те, що треба, якщо хочете стати людиною, яку з нетерпінням чекають і пам’ятають.


Читайте також 5 книг від інвестбанкіра Ігоря Мазепи

Поділитися: